< sekcia Šport

Paralympionička Henrieta Farkašová získala veľký krištálový glóbus

Slovenská lyžiarka Henrieta Farkašová Foto: TASR/AP

Jakub Krako a navádzačom Branislavom Brozmanom obsadil celkovo tretie miesto a zároveň je druhý v obrovskom slalome a super-G.

Bratislava 13. februára (TASR) - Historicky najúspešnejšia slovenská paralympijská zjazdárka Henrieta Farkašová spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získali veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v sezóne 2017/2018.

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi skončil Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou celkovo druhý a získal malý glóbus za triumf v obrovskom slalome. Jakub Krako a navádzačom Branislavom Brozmanom obsadil celkovo tretie miesto a zároveň je druhý v obrovskom slalome a super-G. Vlaňajší celkový víťaz Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom obsadil v práve skončenej sezóne konečnú siedmu priečku.

Petra Smaržová skončila medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami celkovo štvrtá, v slalome obsadila 3. miesto a v obrovskom slalome druhú priečku. V mužskej kategórii skončil Martin France medzi stojacimi celkovo trinásty. Informoval oficiálny web Slovenského paralympijského výboru (SPV).