Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Pardubice triumfovali na ľade Plzne 6:1,Paulovič s gólom a asistenciou

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pri kontaktnom góle asistoval Marko Daňo a vyrovnávajúci strelil Vladimír Dravecký po prihrávke Viliama Čacha.

Praha 17. novembra (TASR) - Hokejisti Pardubíc zvíťazili v piatom zápase českej extraligy za sebou. V stretnutí 19. kola triumfovali na ľade Plzne 6:1 a stále figurujú na čele tabuľky. Gólom a asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Matej Paulovič.

Darilo sa aj slovenským legionárom v Třinci. Tí síce prehrávali po prvej tretine v Hradci Králové 0:2, no napokon zvíťazili 5:3. Pri kontaktnom góle asistoval Marko Daňo a vyrovnávajúci strelil Vladimír Dravecký po prihrávke Viliama Čacha. Asistenciu zaznamenal aj Martin Marinčin a opäť Daňo. Na 3:5 z pohľadu domácich ešte upravil v 55. minúte Oliver Okuliar.

V drese BK Mladá Boleslav sa presadil Róbert Lantoši, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Jeho tím zdolal Litvínov jednoznačne 5:0.

česká liga - 19. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 28. Závora, 28. LANTOŠI, 33. Fořt (LANTOŠI), 45. Järvinen, 52. Malát

/M. Tomek (Litvínov) odohral celý zápas a mal 27 zákrokov/

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Góly: 3. Lalancette, 13. Lalancette, 55. OKULIAR - 33. Nestrašil (DAŇO), 37. DRAVECKÝ (ČACHO), 44. Voženílek, 49. Kurovský (MARINČIN), 51. Růžička (DAŇO)

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Góly: 19. Zámorský - 4. Říčka, 18. Kousal, 30. PAULOVIČ, 47. Říčka, 50. Říčka, 57. Poulíček (PAULOVIČ)