Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Paríž St. Germain vyhral na pôde St. Etienne 3:1, Neymar sa zranil

Hráča PSG Neymara vynášajú z trávniku na nosidlách po tom, ako sa zranil vo futbalovom zápase francúzskej Ligue 1 Saint-Etienne - Paríž St. Germain v Saint-Etienne 28. novembra 2021. Foto: TASR/AP

PSG vedie tabuľku so 14-bodovým náskokom pred Nice, St. Etienne zostáva na predposlednom mieste.

Paríž 28. novembra (TASR) - V nedeľnom zápase 15. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Paríž St. Germain na ihrisku St. Etienne 3:1. Premiérový duel v drese PSG absolvoval španielsky stopér Sergio Ramos.
Hráč PSG Angel Di Maria (zozadu) oslavuje so spoluhráčom Sergiom Ramosom (uprostred) gól vo futbalovom zápase francúzskej Ligue 1 Saint-Etienne - Paríž St. Germain v Saint-Etienne 28. novembra 2021.

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga. Tesne pred polčasovou prestávkou fauloval Timothée Kolodziejczak unikajúceho Kyliana Mbappého a za tento zákrok videl od rozhodcu červenú kartu. Ešte pred odchodom do kabín stihol Paríž vyrovnať po hlavičke kapitána Marquinhosa. Jedenásť minút pred koncom sa hostia ujali vedenia. Prihrávka Argentínčana Lionela Messiho našla v pokutovom území jeho krajana Angela Di Mariu a ten ľavačkou prekonal brankára Etienna Greena. V prvej minúte nadstaveného času to bol opäť Brazílčan Marquinhos, ktorý hlavou stanovil konečný výsledok. Asistencie pri všetkých troch presných zásahoch si pripísal Messi. Neymar, ktorý bol najfaulovanejší hráč, zápas nedohral. Z ihriska ho v 88. minúte museli odniesť na nosidlách s podozrením na vážne zranenie členka.

Hráč PSG Kylian Mbappé (vpravo) bojuje o loptu s Alphom Sissokom zo Saint-Etienne vo futbalovom zápase francúzskej Ligue 1 Saint-Etienne - Paríž St. Germain v Saint-Etienne 28. novembra 2021.

sumáre:

AS Saint Etienne – FC Paríž St. Germain 1:3 (1:1)
Góly: 23. Bouanga – 45.+2 a 90.+1 Marquinhos, 79. Di Maria, ČK: Kolodziejczak (St. Etienne)

FC Girondins de Bordeaux – Stade Brestois 29 1:2 (1:0)
Góly: 43. Gregersen – 59. a 66. Le Douaron

FC Lorient – Stade Rennais FC 0:2 (0:0)
Góly: 75. Laborde, 78. Doku

AS Monaco – RC Štrasburg Alsace 1:1 (1:0)
Góly:45.+1 Ben Yedder (11m) – 48. Ajorque (11m)

Stade de Reims – Clermont Foot 63 1:0 (0:0)

HSC Montpellier – Olympique Lyon 0:1 (0:1)