Quantcast
< sekcia Šport

Pauschek pred odvetou Slovana: Fanúšikovia sú našim dvanástim hráčom

Na snímke sprava tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. a obranca ŠK Slovan Bratislava Lukáš Pauschek počas tlačovej konferencie pred odvetným zápasom 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Olympiakos Pireus 10. augusta 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Slovan nemôže počítať v odvete s dlhodobo zraneným Dávidom Holmanom, ktorého čaká operácia. K dispozícii nebude ani Ibrahim Rabiu a Vladimír Weiss ml.

Bratislava 10. augusta (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nastúpia vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy proti Olympiakosu Pireus (20.30 h) pred takmer vypredaným hľadiskom Tehelného poľa. Necelých 24 hodín pred začiatkom zápasu ostalo voľných už len okolo 1500 vstupeniek. Prekvapený z tohto počtu je aj tréner Vladimír Weiss st., ktorý očakáva, že sa kapacita naplní.

V úvodnom stretnutí Slovan remizoval 1:1 na ihrisku súpera, keď neudržal vedenie a inkasoval gól zo štandardnej situácie. Práve na to upozorňuje tréner Weiss st. pre odvetou: "Nemôžeme robiť zbytočné fauly a dovoliť im rohy alebo centre. Práve z nich nám najviac hrozili v prvom zápase. Urobili sme dobrý výsledok, ktorý mohol byť aj lepší, keby sme zvládli koncentráciu celých 90 minút. Je to však ťažký súper s množstvom skvelých hráčov. Mali týždeň na prípravu a uvidíme, v akej zostave prídu do Bratislavy. Musíme hrať disciplinovane, čím si zvyšujeme šancu na úspech v stretnutí."

Slovan nemôže počítať v odvete s dlhodobo zraneným Dávidom Holmanom, ktorého čaká operácia. K dispozícii nebude ani Ibrahim Rabiu a Vladimír Weiss ml. "Belasým" sa v Európe darí viac vonku, kde vyhrali dva zápasy a v jednom remizovali. "Verím, že sa to zajtra otočí, napriek tomu, že budeme pod tlakom. Naším cieľom je postúpiť a hrať skupinovú fázu niektorej z európskych súťaží, pretože na domácu súťaž chodí omnoho menej divákov, ako na predkolá Ligy majstrov alebo Európskej ligy. Zajtra máme na to prvú šancu a verím, že to zvládneme," skonštatoval Weiss st., ktorý na stredajšej predzápasovej tlačovke vyzdvihol Giorgiho Čakvetadzeho. Podľa trénera sa dostáva do formy a určite pomôže tímu v ďalších zápasoch.

Slovan sa už stretol s Olympiakosom dvakrát, no obe konfrontácie vyšli lepšie gréckemu tímu. V minulej sezóne si doniesli "belasí" domov trojgólové manko, teraz remízu 1:1. Obranca Lukáš Pauschek verí, že sa im po prvý raz podarí prejsť cez tohto súpera a pomôžu aj diváci: "Teší nás záujem fanúšikov, ktorí sú dvanástim hráčom. Určite nás to viac namotivuje a pred vypredaným hľadiskom sa aj lepšie hrá. Olympiakos má svoju kvalitu, ale my sa musíme pozerať na seba a predviesť rovnako kvalitný výkon, ako v prvom zápase, kde sme hrali tímovo. Nálada v kabíne je dobrá, musíme ju už len preniesť na ihrisko. Našou ambíciou je postup."

Olympiakos Pireus odohral v novej sezóne okrem prípravných zápasov len tri stretnutia v európskych súťažiach. Po vypadnutí v druhom predkole Ligy majstrov s izraelským Maccabi Haifa po výsledkoch 1:1 vonku a 0:4 doma odohral grécky tím už len úvodný súboj 3. predkola Európskej ligy so Slovanom.

"Hosťujúci Olympiakos nepožiadal o vstupenky pre svojich priaznivcov do sektora hostí, preto Slovan dal do predaja aj všetky sektory na D-tribúne. "Belasí" zároveň vyblokovali sektor C pre deti do 14 rokov, ktorí majú vstupenky zadarmo. Kapacitu obsadili väčšinou futbalové a športové kluby, no ešte je voľná polovica miest," povedal na stredajšej tlačovke Tomáš Schügerl, manažér pre médiá ŠK Slovan.