Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. apríl 2024Meniny má Justína
< sekcia Šport

Perry sa ospravedlnil za incident s alkoholom: Všetkých som sklamal

Kanadský hokejista Corey Perry. Foto: TASR/AP

Perry sa postaral o incident, ktorý súvisel s alkoholom, na podujatí tímu. Prítomní na nej boli aj zástupcovia sponzorov, čím poškodil dobré meno klubu.

Chicago 1. decembra (TASR) - Kanadský hokejista Corey Perry sa prvýkrát verejne vyjadril k incidentu, ktorý viedol k jeho predčasnému koncu v tíme zámorskej NHL Chicago Blackhawks. Klub s ním rozviaže zmluvu, ako dôvod uviedol "neakceptovateľné správanie".

Perry sa postaral o incident, ktorý súvisel s alkoholom, na podujatí tímu. Prítomní na nej boli aj zástupcovia sponzorov, čím poškodil dobré meno klubu. Blackhawks už minulý týždeň oznámili, že Perry opustil mužstvo na neurčitý čas. Hráčov agent Pat Morris prezradil, že jeho klient si dal prestávku od hokeja, aby si vyriešil osobné záležitosti. V utorok už Chicago informovalo, že veterán sa dopustil "neakceptovateľného správania" a zapíše ho na nepodmienečnú waiver listinu. Následne s ním ukončí zmluvu. Tridsaťosemročný útočník bude mať 60 dní na to, aby sa voči tomu odvolal.

Hráč sa v e-mailovom stanovisku pre agentúru AP za svoje správanie ospravedlnil. "Rád by som sa úprimne ospravedlnil celej organizácii Chicago Blackhawks. Majiteľom, manažmentu, trénerom, fyzioterapeutom, zamestnancom a spoluhráčom. Tiež by som sa chcel ospravedlniť všetkým fanúšikom a mojej rodine. Som zahanbený a všetkých som vás sklamal," vyhlásil Perry, ktorý už začal pracovať s odborníkmi na riešení svojich duševných problémov a závislosti na alkohole.

Perry je držiteľ Stanleyho pohára v drese Anaheimu z roku 2007. V sezóne 2010/11 sa stal s 50 gólmi najlepším strelcom základnej časti a získal Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča NHL. Skúsený krídelník podpísal v lete s Blackhawks ročný kontrakt na štyri milióny dolárov. Vo svojej 19. sezóne v profilige strelil štyri góly a pridal päť asistencií v 16 stretnutiach. Okrem Anaheimu a Chicaga obliekal v minulosti aj dresy Dallasu, Montrealu a Tampy Bay.