Quantcast
< sekcia Šport

Peter Sagan získal ôsmy titul majstra Slovenska, druhý skončil Kubiš

Slovenský cyklista Peter Sagan, foto z archívu. Foto: TASR / AP

Štart Petra Sagana na podujatí bol pritom ohrozený pre pozitívny test na koronavírus, ktorý ukončil jeho pôsobenie na Okolo Švajčiarska pred záverečnou etapou.

Mladá Vožice 26. júna (TASR) - Peter Sagan získal v nedeľu svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197 kilometrov dlhej trati v okolí českého mesta Mladá Vožice nemal jazdec tímu TotalEnergies spomedzi krajanov konkurenciu.

Druhé miesto v rámci MSR obsadil Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) a tretí skončil Matúš Štoček z tímu ATT Investments. Kubiš získal aj slovenský titul v kategórii do 23 rokov. Českým majstrom sa stal Matěj Zahálka.

Pretekári absolvovali na spoločných MSR a MČR desať okruhov, pričom k prvému pokusu o únik prišlo už v úvode. Do ďalšieho išiel v 7. kole Sagan spolu s Kubišom a ďalšími troma Čechmi. Tých už pelotón nedobehol.

"Bolo to tu veľmi pekné, ďakujem za podporu. Čo sa týka pretekov, tak som nemal nič naplánované, a už si preteky ani nepamätám, bolo teplo," uviedol Sagan pre internetový portál Cycling-Info.sk. Od piatka sa trojnásobný majster sveta predstaví na Tour de France, kde sedemkrát získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.

Saganov štart na národnom šampionáte bol pritom ohrozený pre pozitívny test na koronavírus, ktorý ukončil jeho pôsobenie na Okolo Švajčiarska pred záverečnou etapou.Spoločné MSR a MČR v cestnej cyklistikeMuži elite (197 km):
1. Peter Sagan (TotalEnergies) 5:03:54 h,
2. Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) +1:42 min,
3. Matúš Štoček (ATT Investments) +2:08

U23:
1. Kubiš 5:05:36 h,
2. Martin Svrček (Biesse Carrera) +40 s,
3. Samuel Kováč (CAT Trenčín) +9:22 min