Quantcast
< sekcia Šport

Petr Čech skončil vo vedení Chelsea

Petr Čech, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V londýnskom klube prišlo po prevzatí americkým investorom Toddom Boehlym k viacerým zmenám.

Londýn 27. júna (TASR) - Bývalý český futbalový brankár Petr Čech skončil vo funkcii poradcu technického a športového úseku FC Chelsea. Klub anglickej Premier League o tom informoval na svojom webe.

V londýnskom klube prišlo po prevzatí americkým investorom Toddom Boehlym k viacerým zmenám. Nový majiteľ sám seba navrhol do funkcie dočasného predsedu a športového riaditeľa. Čech končí vo vedení Chelsea po troch rokoch. "Bolo pre mňa obrovským privilégiom plniť v Chelsea tri roky túto rolu. S klubom pod novým majiteľom cítim, že je správny čas, aby som ustúpil do úzadia," citovala 40-ročného Čecha agentúra AFP.

Dlhoročný český reprezentačný brankár chytal za Chelsea 11 sezón, po štvorročnom pôsobení v konkurenčnom Arsenale sa na Stamford Bridge vrátil, ale už vo funkcionárskej úlohe. "Petr je dôležitý člen rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutie odísť a ďakujeme mu za jeho prínos vo funkcii poradcu a za jeho oddanosť klubu a našej komunite. Želáme mu iba to najlepšie," uviedol vo vyhlásení Boehly, ktorý "The Blues" prevzal po ruskom oligarchovi Romanovi Abramovičovi.