Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Šport

Petra Vlhová napokon nebude štartovať v zjazde v St. Moritzi

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v talianskom Sestriere 10. decembra 2022. Foto: TASR - Martin Baumann

Dvadsaťsedemročná Slovenka si pritom v uplynulých dňoch vyskúšala zjazdovku Corviglia, keď štartovala v oboch tréningoch.

St. Moritz 15. decembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa napokon nepredstaví v piatkovom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi. Organizátori zverejnili vo štvrtok večer štartovú listinu, v ktorej Vlhová nefigurovala.

Dvadsaťsedemročná Slovenka si pritom v uplynulých dňoch vyskúšala zjazdovku Corviglia, keď štartovala v oboch tréningoch. V stredu obsadila časom 1:33,29 min. 43. miesto s odstupom 3,49 s na najrýchlejšiu Isabellu Wrightovú z USA, o deň neskôr zašla 50. čas (1:35,00 min), keď za najlepšou Taliankou Sofiou Goggiovou zaostala o 5,81 sekundy.

Vlhová mala v St. Moritzi absolvovať tohtosezónnu premiéru v rýchlostných disciplínach. Vo švajčiarskom stredisku sa majú ísť dva zjazdy, okrem piatka aj v sobotu (oba so štartom o 10.30 h), v nedeľu je naplánovaný super-G (11.30).