Quantcast
< sekcia Šport

Petra Vlhová podpísala s VŠC Dukla štvorročný kontrakt

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR – Ján Krošlák

Vlhová pozitívne hodnotí doterajšiu spoluprácu s armádnym klubom. Nad neuzavretím ďalšieho kontraktu vo svojich 26 rokoch neuvažovala.

Banská Bystrica 28. apríla (TASR) - Slovenská lyžiarka a zlatá olympijská medailistka v slalome Petra Vlhová bude aj ďalšie štyri roky reprezentovať značku Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica. Vo štvrtok podpísala s týmto armádnym klubom nový kontrakt.

"Sme hrdí na to, že Petra Vlhová oblieka náš dres a našu značku a že jej môžeme pomôcť k dosahovaniu fantastických výsledkov. Na základe úspechov je Petra v najvyššej kategórii, keďže dosiahla zlato z majstrovstiev sveta, olympiády a bola celkovou víťazkou Svetového pohára. Preto sme s ňou mohli podľa interných smerníc predĺžiť zmluvu na ďalšie štyri roky, čiže do konca olympijského cyklu, a ponúknuť jej maximálny možný zamestnanecký plat. Zabezpečujeme aj troch členov jej tímu, asistenta trénera Mateja Gemzu, brata Borisa Vlhu a fyzioterapeutku Ivanu Gašpárek. Petra má od Dukly k dispozícii i nové služobné auto a ďalšie finančné prostriedky na prípravu. Snažíme sa jej zo všetkých síl vytvárať adekvátne podmienky a maximálne pomáhať," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth.

Vlhová pozitívne hodnotí doterajšiu spoluprácu s armádnym klubom. Nad neuzavretím ďalšieho kontraktu vo svojich 26 rokoch neuvažovala. "Som v Dukle už dosť rokov a netajím spokojnosť. Teším sa, že sme podpísali zmluvu na štyri roky. Mám teraz istotu. Spolupráca je dobrá, armádny klub mi vytvára podmienky, aby som dosahovala výsledky a podávala dobré výkony. Štyri roky sú dlhá doba, ja dúfam, že sa mi bude naďalej dariť. Hlavne nech som zdravá," povedala najúspešnejšia slovenská lyžiarka.

Vlhová si po náročnej sezóne dopriala oddych i dovolenku a v apríli už otestovala aj nové lyže. Nateraz zostáva doma na Liptove, kde absolvuje kondičné tréningy. "Moja kondičná príprava vyvrcholí v auguste. V septembri by som už rada vo väčšej miere lyžovala. Počas leta chcem viac jazdiť aj na motorke, keďže som dostala jednu novú. Plány sú však jedna vec a realita druhá. Momentálne som viac v posilňovni, začínam s určitými cvikmi, mám len jeden tréning do dňa," predostrela svoj program zlatá olympijská víťazka v slalome.

V tíme Petry Vlhovej nastali po zimnej sezóne určité zmeny. Prišiel nový francúzsky servisman, ktorý nahradí predchádzajúcich dvoch talianskych. "Budeme mať o jedného člena menej. Postačí nám iba jeden servisman. Potrebujeme mať menej ľudí v tíme, lebo je to komplikovanejšie s logistikou. Chodí s nami veľa áut, takže i táto zmena nám prospeje," dodala Vlhová.