Philadelphia zastavila víťaznú šnúru Milwaukee

Na snímke vpravo hráč Philadelphie James Harden, vľavo hráč Bucks Bobby Portis v zápase basketbalovej NBA Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ears (130:133) v noci na 5. marca 2023. Harden zaznamenal 38 bodov (21 vo 4. štvrtine), ku ktorým pridal 10 asistencií a 9 doskokov. Foto: TASR/AP

Sacramento podľahlo doma Minnesote 134:138 a ukončilo víťaznú sériu na čísle päť.

New York 5. marca (TASR) - Basketbalisti Milwaukee prehrali v šlágri sobotňajšieho programu NBA na domácej palubovke s Philadelphiou 130:133. Bucks tak nenatiahli šnúru, ktorá trvala od 24. januára a zahŕňala šestnásť víťazných duelov.

Tretí tím Východnej konferencie prekonal 18-bodový deficit a v záverečnej štvrtine aj vďaka Jamesovi Hardenovi otočil zápas vo svoj prospech. Harden si zapísal 38 bodov (21 vo 4. štvrtine), ku ktorým pridal 10 asistencií a 9 doskokov.

"Počas každého zápasu sa snažíme nájsť spôsob, ako zdolať súpera. V poslednej štvrtine sme ho našli a držali sme sa ho. Vďaka tomu sa nám podarilo otočiť skóre v náš prospech a vyhrať," uviedol pre zámorské médiá Harden. Milwaukee držalo najdlhšiu víťaznú sériu v súťaži od začiatku minulej sezóny. Vtedy basketbalisti Phoenixu Suns uspeli 18-krát za sebou.

Sacramento podľahlo doma Minnesote 134:138 a ukončilo víťaznú sériu na čísle päť. Timberwolves figurujú po treťom triumfe za sebou na 7. pozícii v tabuľke Západnej konferencie, Sacramento je tretie.

Fred VanVleet prispel dvoma trojkami v predĺžení k víťazstvu Toronta na palubovke Washingtonu 116:109. Celkovo dosiahol 25 bodov, o jeden menej ako jeho spoluhráč a najlepší strelec zápasu Gary Trent Jr. Raptors sa zaradili na deviate miesto v tabuľke Východnej konferencie pred Wizards.

Sumáre NBA:

Washington Wizards - Toronto Raptors 109:116 pp (30:26, 23:27, 26:33, 26:19 - 4:11)
najviac bodov: Porzingis 22 (11 doskokov), Beal 21 (10 asistencií), Wright 18 - Trent 26, VanVleet 25 (10 asistencií), Siakam 15

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 114:90 (24:21, 30:24, 42:22, 18:23)
najviac bodov: Garland 21, Mitchell 20, Mobley 16 (11 doskokov) - Bagley 20 (13 doskokov), Diallo 14, Hampton 11

Miami Heat - Atlanta Hawks 117:109
(29:26, 37:23, 21:26, 30:34)
najviac bodov: Adebayo 30 (11 doskokov), Herro 20, Butler (11 doskokov) a Martin po 15 - Bey 22, Hunter 17, Capela 16 (13 doskokov)

San Antonio Spurs - Houston Rockets 110:122 (32:29, 36:41, 22:25, 20:27)
najviac bodov: Graham 28, Collins (10 doskokov) a Bassey po 14 - Eason 20, Sengün 16 (10 doskokov), Christopher 14

Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers 130:133 (29:29, 30:24, 40:32, 31:48)
najviac bodov: Antetokunmpo 34 (13 doskokov), Holiday (13 asistencií) a Lopez po 26 - Harden 38 (10 asistencií), Embiid 31 (10 asistencií), Maxey 26

Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 134:138 (30:36, 34:38, 38:31, 32:33)
najviac bodov: Huerter 29, Fox 25, Sabonis 24 (14 doskokov) - Edwards 27, Conley 24, McDaniels 19