Phoenix zvíťazil nad Oklahomou, Durant sa zranil počas rozcvičky

Hráč Phoenixu Suns Josh Okogie (vpravo) dribluje s loptou cez Josha Giddeyho z Oklahoma City Thunder v zápase zámorskej basketbalovej NBA vo Phoenixe 8. marca 2023. Foto: TASR/AP

Hostia prišli v tretej štvrtine o hviezdneho Luku Dončiča, ktorý mal problémy s ľavým stehnom. Slovinec mal v tom čase na konte 15 bodov.

Basketbalisti Phoenixu Suns zvíťazili nad Oklahomou v zápase NBA 132:101. Najproduktívnejší bol Devin Booker so 44 bodmi. Z víťazstva pred svojimi fanúšikmi sa tešili aj hráči New Orleans, ktorí si poradili s Dallasom 113:106. Hostia prišli v tretej štvrtine o hviezdneho Luku Dončiča, ktorý mal problémy s ľavým stehnom.

Suns dosiahli triumf napriek absencii Kevina Duranta, ktorý si počas predzápasovej rozcvičky zranil členok. Mal to byť jeho premiérový zápas na domácej palubovke. Tréner Monty Williams si zatiaľ nie je istý, ako dlho bude 34-ročný hráč tímu chýbať. "Musíme počkať a uvidíme, ako zareaguje na liečbu. Bol na palubovke a chystal sa na zápas, no vyvrtol si členok. Taký je život," citovala trénera agentúra AFP.

New Orleans potiahol CJ McCollum, ktorý zaznamenal 13 z 32 bodov v záverečných štyroch minútach. Slovinec mal v tom čase na konte 15 bodov. Zranenie je pre Dončiča záhadou, hoci trpel bolesťami viac ako týždeň.

"Nedostal som úder, takže je to trochu čudné. Naozaj neviem, o čo ide, no sotva som mohol bežať," uviedol Slovinec, ktorý mal v čase odstúpenia na konte 15 bodov. Zároveň dúfa, že nejde o nič vážne a že sa čo najrýchlejšie vráti k tímu, ktorý ho potrebuje v boji o play off. "Všetci vidíme, že má problém s pohybom. Ovplyvňuje to všetko, útok i obranu. Snažil sa s tým bojovať a pomôcť spoluhráčom, no zápas musel predčasne ukončiť. Snáď to nie je vážne," reagoval tréner Mavericks Jason Kidd.

Boston vyhral nad Portlandom 115:93, čím ukončil trojzápasovú šnúru bez víťazstva. Na čele ofenzívneho úsilia Celtics stál Jayson Tatum, ktorý nazbieral 30 bodov. "V druhej štvrtine sme viedli asi o 15 bodov a náskok sme si udržali. To sa nám v poslednej dobe nedarilo. Musíme sa vrátiť na správnu cestu. Trochu sme sa pošmykli, keď sme prehrali tri stretnutia v rade, no treba sa vrátiť k hre, ktorú vieme hrať," uviedol Tatum po zápase.

Hráči Chicaga Bulls zvíťazili na palubovke Denveru Nuggets 117:96, čím ukončili osemzápasovú sériu domácich bez prehry. V drese hostí sa najviac blysol Zach LaVine s 29 bodmi a Nikola Vučevič, ktorý pridal 25 bodov a 15 doskokov. Úradujúci najužitočnejší hráč NBA Nikola Jokič (Denver) dosiahol 18 bodov a 12 doskokov.