< sekcia Šport

Piešťanské Čajky odštartovali spoločnú prípravu, chcú hrať v Európe

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Martin Palkovič

Od pondelka do stredy hráčky absolvovali vstupné lekárske vyšetrenia a taktiež ich testovali na Covid-19, všetky s negatívnym výsledkom.

Piešťany 7. augusta (TASR) - Účastník ženskej basketbalovej extraligy Piešťanské Čajky odštartoval spoločnú prípravu na nadchádzajúci súťažný ročník 2020/2021. Na prvom tréningu sa trénerke Lucii Krč-Turbovej hlásilo 10 hráčok. Čajky v príprave odohrajú aj osem prípravných zápasov s tímami z okolitých krajín.

Na úvodnom zraze mali tréneri Lucia Krč-Turbová a Martin Sýkora k dispozícii desať hráčok – Martinu Dovčíkovú, Alexandru Haškovú, Vandu Kozákovú, Teréziu Kraislovú, Moniku Krajčovičovú, Natáliu Martiškovú, Teréziu Páleníkovú, Teréziu Sailerovú, Mateu Tadičovú a Terezu Vandlíkovú. Trio Danielle Hamiltonová-Carterová, Gia Packová a Lea Miletičová sa k tímu pripoja v priebehu augusta.

Od pondelka do stredy hráčky absolvovali vstupné lekárske vyšetrenia a taktiež ich testovali na Covid-19, všetky s negatívnym výsledkom. Vo štvrtok a piatok prebehlo interné klubové testovanie s kondičným trénerom Marekom Mikletičom a novým fyzioterapeutom tímu Michaelom Bujňákom. "Hráčky pracovali aj počas júla podľa individuálnych plánov od kondičného trénera. Sme tu noví tréneri a aj viac než polovica družstva, takže nemáme na čo čakať. Tréningový proces bude prebiehať čisto v domácom prostredí, kde máme všetko, čo potrebujeme," ozrejmila plán prípravného obdobia Piešťanských Čajok hlavná trénerka Lucia Krč-Turbová.

Tím z kúpeľného mesta sa v zápasovom zaťažení prvýkrát predstaví v piatok 4. septembra na palubovke KP Brno. V utorok 8. septembra privítajú Čajky na domácej palubovke Diplomat arény SBŠ Ostrava o deň neskôr preverí ich formu opäť na domácej palubovke Šamorín. Pred piešťanskými fanúšikmi sa Čajky opäť predstavia v utorok 15. septembra v odvetnom zápase s KP Brno. Tak ako minulý rok, aj tentoraz sa piešťanské basketbalistky predstavia na tradične kvalitne obsadenom turnaji v českom Trutnove v termíne 18.–20. septembra, kde odohrajú tri zápasy. Generálkou na súťažný ročník bude vonkajší zápas s maďarským tímom BEAC Újbuda 24. septembra.

Čajky okrem domácej súťaže podali prihlášku opäť aj do Európskej basketbalovej ligy žien (EWBL) a takisto majú záujem hrať Stredoeurópsku ligu (CEWL). Vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete však čakajú na ďalšie informácie od vedenia uvedených súťaží. Informácie pochádzajú z tlačovej správy klubu Piešťanských Čajok.