Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Šport

Piešťanské Čajky posilní macedónska rozohrávačka Mitrasinovičová

Na snímke radosť hráčok Čajok po získaní bodov počas 3. finálového zápasu slovenskej ženskej Niké basketbalovej extraligy play off Piešťanské Čajky - Slávia Banská Bystrica v sobotu 22. apríla 2023 v Piešťanoch. Foto: FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Mitrasinovičová bola v uplynulej sezóne ligovým lídrom s priemerom viac ako 18 bodov a 6 asistencií na zápas.

Piešťany 4. júla (TASR) - Slovenský basketbalový klub Piešťanské Čajky posilní reprezentantka Severného Macedónska Andželika Mitrasinovičová. Dvadsaťdeväťročná rozohrávačka prestúpila do Piešťan z bulharskej Montany.

Mitrasinovičová bola v uplynulej sezóne ligovým lídrom s priemerom viac ako 18 bodov a 6 asistencií na zápas. "O Piešťanských Čajkách som počula len dobré veci. Tiež mi vraveli o skvelých fanúšikoch, preto som sa do tohto prostredia, s takou dobrou atmosférou a zázemím, rozhodla prísť. Dúfam, že sa nám podarí opäť získať majstrovský titul a Slovenský pohár. V Eurocupe očakávam, že dosiahneme dobré výsledky," uviedla hráčka pre oficiálny web Čajok.

Skúsenosti Macedónky z reprezentácie i nedávnej kvalifikácie majstrovstiev Európy 2023 by mali byť vhodným doplnením do mladého piešťanského kolektívu. "Prichádza ako jedna z náhrad za hráčky, ktoré odchádzajú. Ja verím, že ukáže svoj potenciál, ktorý dokazovala v ABA lige alebo vo francúzskej lige. Je to hráčka, ktorá dokáže skórovať, s výborným prehľadom v hre. Už je skúsená, takže verím aj v jej skúsenosti a teším sa na spoluprácu s ňou. Všetci dúfame, že bude prínosom pre tento tím," vyhlásil tréner Čajok Peter Jankovič.

Mitrasinovičová už získala tri majstrovské tituly v Severnom Macedónsku i Čiernej Hore. Raz vyhrala pohár v Bosne a Hercegovine, dvakrát v Čiernej Hore a trikrát v Severnom Macedónsku. V Jadranskej lige triumfovala dvakrát.