Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Šport

Piešťanské Čajky predĺžili zmluvu s Chorvátkou Mandičovou

Na snímke vľavo hráčka Piešťan Ana Mandičová a hráčka Šamorína Zuzana Vargová v zápase 14. kola Niké extraligy v basketbale žien Piešťanské Čajky - ŠBK Šamorín v Piešťanoch v sobotu 7. januára 2023. Foto: TASR- Lukáš Grinaj

V drese Piešťan získala svoj prvý majstrovský titul v profesionálnej kariére a zároveň aj Slovenský pohár.

Piešťany 10. júla (TASR) - Slovenský basketbalový klub Piešťanské Čajky predĺžil zmluvu s chorvátskou reprezentantkou Anou Mandičovou. Dvadsaťdvaročná podkošová hráčka prestúpila do tímu pred začiatkom minulej sezóny.

"Predchádzajúci ročník bol pre mňa skvelý, preto som sa rozhodla predĺžiť zmluvu s Piešťanmi. Klub a ľudia ma veľmi dobre prijali, za čo som veľmi vďačná. Som spokojná s tým, čo sme v uplynulej sezóne dosiahli. V tej nasledujúcej by som chcela dostať svoju výkonnosť na ďalší level, pomôcť môjmu tímu k výborným výsledkom v Eurocupe a samozrejme obhájiť titul majsteriek Slovenska," povedala Mandičová pre oficiálny web Čajok.

V drese Piešťan získala svoj prvý majstrovský titul v profesionálnej kariére a zároveň aj Slovenský pohár. Okrem toho bola v lete súčasťou chorvátskeho národného výberu. Mandičová bola členkou základnej päťky tímu a v lige mala priemer takmer 9 bodov a 6 doskokov na zápas. "Som rád, že sme sa dohodli na pokračovaní s Anou. Myslím si, že v prvom roku pôsobenia mimo svojej domoviny ukázala veľký potenciál. Stále ešte ako mladá hráčka má všetko pred sebou. Pevne verím, že v novej sezóne bude ešte produktívnejšia a ukáže ešte viac ako v predošlom ročníku, aj keď už predviedla svoju kvalitu," uviedol na jej adresu tréner Peter Jankovič.