Quantcast
< sekcia Šport

Piešťanské Čajky sa opäť prihlásili do Európskeho pohára žien FIBA

Na snímke majsterky Slovenska - Piešťanské Čajky po skončení 4. zápasu finále play off Niké extraligy žien Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok v stredu 27. apríla 2022 v Piešťanoch. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Čajky by sa ako úradujúce majsterky Slovenska mali vyhnúť kvalifikácii a ako najlepší slovenský tím by mali byť nasadené priamo do skupinovej fázy.

Piešťany 22. júna (TASR) - Piešťanské Čajky sa v nasledujúcej sezóne opäť predstavia v druhej najprestížnejšej basketbalovej klubovej súťaži v Európe. Vedenie klubu prihlásilo tím do Európskeho pohára žien FIBA (EuroCup Women), v ktorom Čajky už v minulosti účinkovali.

Piešťany už zaslali Medzinárodnej basketbalovej federácii (FIBA) oficiálnu prihlášku a momentálne čakajú na ďalšie informácie. Čajky by sa ako úradujúce majsterky Slovenska mali vyhnúť kvalifikácii a ako najlepší slovenský tím by mali byť nasadené priamo do skupinovej fázy. Definitívu nasadenia klubov však určí riaditeľstvo súťaží FIBA Europe po prijatí všetkých prihlášok, ktoré musia kluby zaslať do 1. júla. Následné vyžrebovanie sa uskutoční 15. júla v Mníchove.

"Po zisku majstrovského titulu máme ambíciu prezentovať sa aj na medzinárodnej scéne a opäť sme podali prihlášku do EuroCupu Women. Veríme, že FIBA prihliadne na skutočnosť, že sme víťazi Niké extraligy žien, a budeme nasadení priamo do skupinovej fázy. Taktiež pracujeme na tom, aby sme poskladali konkurencieschopný tím a zdarne reprezentovali slovenský basketbal v druhej najlepšej klubovej súťaži v Európe," povedala generálna manažérka Bronislava Borovičková na oficiálnej stránke Čajok.

Premiéru v EuroCupe si Piešťanské Čajky odbili v sezóne 2015/2016, keď v základnej skupine s tímami Spartak Moskovská oblasť, Besiktas Istanbul a Adana Aski skončili s bilanciou dve víťazstva a štyri prehry. V sezóne 2016/2017 hrali Piešťany kvalifikáciu s maďarským tímom PEAC Pécs, cez ktorý nepostúpili do skupinovej fázy. O rok neskôr sa Čajky predstavili opäť v skupinovej fáze s družstvami Hatay BB, Energa Toruň a ACS Sepsi SIC a s bilanciou dvoch víťazstiev a štyroch prehier sa nedostali do vyraďovacej časti. V predchádzajúcom ročníku Čajky neuspeli v kvalifikácii proti elitnému francúzskemu tímu Flammes Carolo Basket a neprebojovali sa do skupinovej fázy.