Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Šport

Piešťanské Čajky skončili v Brne mimo pódia

Na snímke vľavo hráčka Piešťan Anna Jurčenková a hráčka Košíc Diana Mikovčáková počas prvého zápasu semifinále play off Niké basketbalovej extraligy žien Piešťanské Čajky - Young Angels Košice v sobotu 25. marca 2023 v Piešťanoch. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V sobotnom zápase o tretie miesto podľahli domácim Žabinám Brno 67:74.

Brno 11. septembra (TASR) - Basketbalistky Piešťanských Čajok skončili na Memoriáli profesora Paši v Brne bez medailového umiestnenia. V sobotnom zápase o tretie miesto podľahli domácim Žabinám Brno 67:74.

"Bol to mimoriadne bojovný duel z oboch strán. Striedali sme veľmi dobré úseky s veľmi zlými a nakoniec nás to stálo víťazstvo. Mali sme veľký problém s faulami, ale na druhej strane, mohli sme si vyskúšať hrať aj v iných zloženiach," uviedol tréner Peter Jankovič pre klubový web.

Hneď v úvode turnaja Čajky odohrali stretnutie s poľskými Polkovicami, v ktorom prehrali 59:65. "Ak to porovnám s prvými zápasmi v Polkoviciach, tak určite vidím posun dopredu. Opäť nám však ukázal nedostatky v našom koncepte v útoku, aj v obrane. Vedeli sme, že budeme hrať s kvalitným tímom. Tobôž, keď prišiel v kompletnom zložení. Dokázali sme sa vyrovnať s ich agresivitou, čo bol asi najväčší rozdiel v porovnaní s predošlými stretnutiami. V niektorých úsekoch hry sme vyzerali veľmi dobre," vyhlásil kouč Čajok.

Basketbalistky majú za sebou v príprave štyri vystúpenia, vo všetkých zaznamenali tesné prehry. Ďalší zápas ich čaká vo štvrtok 14. septembra na domácej palubovke proti SBŠ Ostrava.