Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 7. február 2026Meniny má Vanda
< sekcia Šport

Piešťany sa stanú možným dejiskom B-kategórie ME do 16 rokov dievčat

Ilustračná snímka basketbalovej lopty. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V termíne 10. - 19. júla sa v Bratislave po mnohých rokoch predstaví európsky mládežnícky basketbal, konkrétne sa SBA zhostí organizátorskej taktovky nad chlapčenskou B-kategóriou ME do 20 rokov.

Bratislava 7. februára (TASR) - Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Michal Ondruš uviedol, že v lete sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční v Piešťanoch časť B-kategórie majstrovstiev Európy dievčat do 16 rokov.

V termíne 10. - 19. júla sa v Bratislave po mnohých rokoch predstaví európsky mládežnícky basketbal, konkrétne sa SBA zhostí organizátorskej taktovky nad chlapčenskou B-kategóriou ME do 20 rokov. K nej by sa počas leta mohla pridať časť B-kategórie ME dievčat do 16 rokov.

V posledných dňoch máme za sebou náročné rozhodovanie. Po tom, čo sme získali organizáciu B-kategórie majstrovstiev Európy chlapcov do 20 rokov v Bratislave, mala Medzinárodná basketbalová federácia problém, aby našla organizátora pre B-kategóriu majstrovstiev Európy dievčat do 16 rokov. Rozhodli sa, že rozdelia túto vekovú kategóriu až na tri skupiny v troch krajinách a uľahčia prípadným organizátorom rozhodovanie, či sa podujmú usporiadať časť turnaja. Sme na najlepšej ceste získať pre Slovensko ďalší mládežnícky šampionát pre leto 2026. Chceme hostiť skupinu v B-divízii majstrovstiev Európy dievčat do 16 rokov. Sme krok od definitívneho schválenia. Predbežne sme dohodnutí na spolupráci s Piešťanmi,“ uviedol Ondruš pre oficiálnu stránku SBA.