Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Šport

Kukuľková postúpila cez Monfardiniovú do štvrtého kola

Slovenský stolný tenista Ľubomír Pištej. Foto: TASR/DPA

V stredajšom zápase zdolala Talianku Gaiu Monfardiniovú v piatich setoch 4:1.

Durban 24. mája (TASR) - Slovenská stolná tenistka Tatiana Kukuľková postúpila do štvrtého kola dvojhry na majstrovstvách sveta v juhoafrickom Durbane. V stredajšom zápase zdolala Talianku Gaiu Monfardiniovú v piatich setoch 4:1.

Kukuľkovej ušlo len druhé dejstvo, ktoré prehrala 8:11 a v troch zo štyroch zvyšných setov nepustila súperku do vedenia. Monfardiniová zabojovala v tom záverečnom, keď viedla o tri loptičky. Slovenka sa však dostala do vedenia 8:7 a už ho nepustila. O štvrťfinále zabojuje s nemeckou veteránkou Ying Hanovou, bronzovou medailistkou z európskeho šampionátu v roku 2013.

Menej sa darilo Kukuľkovej krajanovi Ľubomírovi Pištejovi. Ten prehral v rovnakej fáze s Kórejčanom Džonghoonom Limmom 2:4 na sety. Prvé dve dejstvá pritom skončili v Pištejov prospech, vyhral 11:7 a 11:8. Do ďalšieho však vstúpil lepšie Lim, súpera nepustil do vedenia ani raz (11:7) a následne vyrovnal na 2:2 (11:6). V piatom to vyzeralo na návrat slovenského hráča, chvíľu viedol o dva body, no Kórejčan uhral šesť loptičiek za sebou a set vyhral 11:7. V záverečnom dejstve už pohodlne dotiahol zápas do víťazného konca a set vyhral 11:5.MS v Durbane - 3. kolo:

dvojhra žien
: Tatiana KUKUĽKOVÁ (SR) - Gaia Monfardiniová (Tal.) 4:1 (5, -8, 5, 3, 9)dvojhra mužov: Ľubomír PIŠTEJ (SR) - Džonghoon Lim (Kór. rep.) 2:4 (7, 8, -7, -6, -7, -5)