< sekcia Šport

Platini a Blatter sú podozriví z podvodu a zneužitia moci

Michel Platini, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Denník Le soir pripomína, že ide o súčasť rozšíreného vyšetrovania týkajúceho sa korupčného správania niekdajšieho šéfa FIFA.

Zürich 27. novembra (TASR) - Bývalého prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera a niekdajšieho šéfa Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho švajčiarske orgány stíhajú aj pre podozrenia z podvodu a zneužitia moci. Informuje o tom belgický denník Le soir s odvolaním sa na zdroj s prístupom k spisu.

Denník pripomína, že ide o súčasť rozšíreného vyšetrovania týkajúceho sa korupčného správania niekdajšieho šéfa FIFA. Konkrétne sa preveruje podozrivá platba FIFA vo výške dvoch miliónov švajčiarskych frankov (cca 1,8 milióna eur), vyplatená Platinimu v roku 2011.

Francúz žiadal o úhradu nezazmluvneného platu v čase, keď pracoval ako poradca prezidenta FIFA počas prvého funkčného obdobia Blattera v rokoch 1998-2002. O mesiac neskôr mu mzdu vyplatili. Blatter i Platini protiprávne konanie popreli, na začiatku septembra v tejto veci vypovedali pred vyšetrovateľmi.