Quantcast
< sekcia Šport

Plíšková po ďalšom skalpe Muguruzovej: Mám veľkú radosť

Česká tenistka Karolína Plíšková odvracia loptičku Španielke Garbine Muguruzovej počas zápasu skupiny Teotihuacán na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare 10. novembra 2021. Foto: TASR/AP

V druhom zápase skupiny Estónka Anett Kontaveitová ako ôsma nasadená zvíťazila nad turnajovou dvojkou Barborou Krejčíkovou z Česka 6:3 a 6:4.

Guadalajara 11. novembra (TASR) - Česká tenistka Karolína Plíšková má za sebou úspešný vstup do MS WTA Tour v mexickej Guadalajare. V stredajšom úvodnom zápase na turnaji majsteriek zvíťazila v skupine Teotihuacán nad Španielkou Garbine Muguruzovou 4:6, 6:2, 7:6 (6). V jedenástom vzájomnom súboji sa zrodilo už deviate víťazstvo Plíškovej nad dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou.
Španielska tenistka Garbine Muguruzová odvracia loptičku Češke Karolíne Plíškovej počas zápasu skupiny Teotihuacán na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare 10. novembra 2021.
Foto: TASR/AP

"V prvom sete sa mi nedarilo dobre reagovať na hru súperky. Potom som zlepšila servis a získala niekoľko dôležitých bodov priamo z podania. V treťom sete to bol boj o každú loptičku. Mám veľkú radosť, že som to napokon dotiahla do víťazného konca," citovala agentúra AFP Plíškovú, ktorá štartuje na MS WTA Tour piatykrát v kariére. V rokoch 2018 a 2019 to dotiahla do semifinále, vlani sa turnaj pre pandémiu koronavírusu nekonal.
Estónska tenistka Anett Kontaveitová odvracia loptičku Češke Barbore Krejčíkovej počas zápasu skupiny Teotihuacán na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare 10. novembra 2021.
Foto: TASR/AP

V druhom zápase skupiny Estónka Anett Kontaveitová ako ôsma nasadená zvíťazila nad turnajovou dvojkou Barborou Krejčíkovou z Česka 6:3 a 6:4. Víťazka Roland Garros Krejčíková hrá na turnaji prvýkrát vo dvojhre, celkovo už tretíkrát. V prvom sete sa jej nedarilo podľa predstáv a prehrala ho po polhodine 3:6. O podanie prišla vo štvrtom geme a počas prvého dejstva si nevybojovala ani jeden brejkbal. Estónka potvrdila dobrú formu, keď v októbri vyhrala turnaje v Kluži a Moskve, aj v druhom sete. Hneď v jeho prvej hre súperke vzala servis a zápas dotiahla do víťazného konca. Pri svojom debute na tomto turnaji tak hneď dokázala získať prvé víťazstvo. Bol to prvý vzájomný duel oboch protagonistiek.
Česká tenistka Barbora Krejčíková odvracia loptičku Estónke Anett Kontaveitovej počas zápasu skupiny Teotihuacán na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare 10. novembra 2021.
Foto: TASR/AP

MS WTA Tour v Guadalajare


skupina Teotihuacán:

Karolína Plíšková (ČR-3) - Garbine Muguruzová (Šp.-6) 4:6, 6:2, 7:6 (6)

Anett Kontaveitová (Est.-8) - Barbora Krejčíková (ČR-2) 6:3, 6:4