Plzeň vyhrala nad Slováckom 3:0, Hradec zdolal Mladú Boleslav 2:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Sigma Olomouc s Jurajom Chvátalom remizovala na domácom ihrisku so Slovanom Liberec 1:1.

Praha 31. augusta (TASR) - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v stredajšom zápase 6. kola najvyššej českej súťaže nad Teplicami 6:0. Za domácich odohral slovenský reprezentant Ivan Schranz celý zápas. Vicemajstrom z minulej sezóny patrí v nekompletnej tabuľke priebežné prvé miesto s 15 bodmi.

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v stredajšom zápase 6. kola najvyššej českej súťaže nad Slováckom 3:0. V stretnutí sa predstavil aj Slovák Erik Jirka, ktorý nastúpil v 69. minúte.

V ďalšom zápase sa tešili z triumfu hostia, FC Hradec Králové si poradil s Mladou Boleslavou 2:1. Za domácich nastúpil slovenský brankár Martin Polaček. V drese hostí hral od 69. minúty Erik Prekop, ktorý asistoval na víťazný gól Hradca. Na konci stretnutia však dostal červenú kartu.

Sigma Olomouc s Jurajom Chvátalom remizovala na domácom ihrisku so Slovanom Liberec 1:1. Hostia hrali od 69. minúty bez vylúčeného Maksyma Talovjerova.

Česká liga - 6. kolo:

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:2 (0:1)
Góly: 55. Škoda (z 11m) - 42. Vašulín, 72. Smrž, ČK: 90.+2 Prekop (Hradec)
/M. Polaček odchytal celé stretnutie, S. Dancák bol na lavičke náhradníkov - E. Prekop hral od 68. minúty, asistencia a v 90.+2 dostal ČK/

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)
Góly: 60. Smékal - 82. Řezníček, 89. Fousek
/R. Matejov bol na lavičke náhradníkov (Brno)/

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
Góly: 1. Kopic, 45+2. Bucha, 70. Mosquera
/E. Jirka hral od 69. min, R. Dedič a M. Tvrdoň boli na lavičke náhradníkov - P. Šimko a M. Tomič sedeli na lavičke/

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:1 (1:0)
Góly: 37. Chytil - 59. Višinský, ČK: 69. Talovierov (Liberec)
/J. Chvátal odohral celý zápas, L. Greššák nastúpil v 80. minúte - K. Mészáros bol na lavičke náhradníkov/

Slavia Praha - FK Teplice 6:0 (2:0)
Góly: 21. Lingr, 25. Jurásek, 50. Tecl, 61. Kačaraba, 64. Usor, 86. Provod
/I. Schranz (Slavia) odohral celé stretnutie a dostal ŽK, J. Hromada bol na lavičke náhradníkov - R. Čerepkai hral do 46. minúty/