Po Kližanovi je aj Lacko v 2. kole Wimbledonu

Lukáš Lacko Foto: TASR/AP

Menej sa darili Karolovi Beckovi, ktorý v 1. kole nestačil na Američana Jessieho Levinea a prehral v štyroch setoch 4:6, 7:6 (6), 3:6 a 2:6.

Wimbledon 26. júna (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenec trénera Mateja Liptáka zdolal na úvod Rumuna Adriana Ungura v troch setoch 7:6 (4), 6:1 a 6:3. Jeho súperom v 2. kole na trávnatých dvorcoch All England Clubu bude víťaz duelu medzi Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom a Rakúšanom Jürgenom Melzerom. Najlepší slovenský singlista má vo Wimbledone už istú prémiu 23.125 libier a 45 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.

V prvom sete duelu medzi Lackom a Ungurom si obaja hráči držali podanie až do stavu 4:4. V deviatom geme slovenský daviscupový reprezentant súpera brejkol, no Rumun hneď vzápätí kontroval a tak prišiel na rad tajbrejk. V skrátenej hre sa presadil Lacko, dostal sa na koňa a v druhom sete dovolil uhrať Ungurovi iba jediný gem. Hneď na začiatku tretieho dejstva sa Lacko po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Ungurom tak upravil na 3:0. V roku 2009 nad Rumunom zvíťazil na challengeri Slovak Open v bratislavskom NTC, v roku 2008 ho zdolal na antuke v Aténach.

Lacko po hladkom postupe do 2. kola netajil spokojnosť. "Odohral som dobre celý zápas. Vedel som, že Ungur môže byť nepríjemným súperom, čo sa v prvom sete aj potvrdilo. Po inkasovanom brejku na začiatku druhého setu mu išiel level dolu. Ja som sa zlepšil a vďaka koncentrovanému výkonu som dotiahol zápas do víťazného konca," povedal pre TASR Lacko, ktorý môže v prípade postupu do 3. kola vyrovnať svoje grandslamové maximum z tohtoročného Australian Open v Melbourne.

Beck nestačil na Američana Levinea

Karol Beck
Slovenský tenista Karol Beck neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenec trénera Jána Krošláka prehral na tráve All England Clubu s Američanom Jessiem Levineom v štyroch setoch 4:6, 7:6 (6), 3:6 a 2:6. Jeho maximom na treťom podujatí veľkej štvorky zostáva 3. kolo z vlaňajška a z roku 2004.

V zápase medzi Beckom a Levineom sa chlieb lámal v ôsmom geme tretieho setu, keď slovenský hráč za stavu 3:4 stratil vlastné podanie. Američan následne potvrdil brejk, ujal sa vedenia 2:1 na sety a definitívne zlomil odpor Becka. Vo štvrtom dejstve si Levine po dvoch brejkoch vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenil pri vlastnom podaní v poradí druhý mečbal.

Beck po skončení duelu priznal, že Levine zvíťazil zaslúžene. "Súper bol lepší. Počas celého zápasu som si nevedel poradiť s jeho hrou a najmä s jeho vynikajúcim servisom. Levine odohral výborný zápas a zaslúžene postúpil do 2. kola," povedal pre TASR finalista trávnatého challengeru v Nottinghame.

muži - dvojhra - 1. kolo:

Jessie Levine (USA) - Karol BECK (SR) 6:4, 6:7 (6), 6:3, 6:2

Lukáš LACKO (SR) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (4), 6:1, 6:3

Mardy Fish (10-USA) - Ruben Ramirez Hidalgo (Šp.) 7:6 (3), 7:5, 7:6 (1)

Kei Nišikori (19-Jap.) - Michail Kukuškin (Kaz.) 7:5, 6:3, 6:4

Alexander Dolgopolov (22-Ukr.) - Alex Bogomolov Jr. (Rus.) 6:3, 6:4, 7:5

Brian Baker (USA) - Rui Machado (Portug.) 7:6 (2), 6:4, 6:0

Nicolas Mahut (Fr.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:3, 5:7, 6:7 (3), 7:5, 6:2

Benoit Paire (Fr.) - Matthew Ebden (Austr.) 6:1, 6:3, 6:7 (1), 6:3

David Goffin (Belg.) - Bernard Tomič (20-Austr.) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4

Nicolas Almagro (12-Šp.) - Olivier Rochus (Belg.) 6:7 (4), 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:4

Jarkko Nieminen (Fín.) - Feliciano Lopez (14-Šp.) 7:6 (4), 3:6, 7:6 (5), 6:4

Jo-Wilfried Tsonga (5-Fr.) - Lleyton Hewitt (Austr.) 6:3, 6:4, 6:4

Malek Jaziri (Tunis.) - Jurgen Zopp (Est.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 9:7

Go Soeda (Jap.) - Igor Kunicyn (Rus.) 6:3, 6:2, 6:1

Rafael Nadal (2-Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 7:6 (0), 6:2, 6:3

Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) - Edouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:7 (2), 6:3, 7:6 (4), 5:7, 10:8

Marcos Baghdatis (Cyprus) - Albert Montańes (Šp.) 6:2, 6:4, 6:4

Lukáš Rosol (ČR) - Ivan Dodig (Chorv.) 6:4, 3:6, 7:6 (0), 7:5

Grigor Dimitrov (Bulh.) - Kevin Anderson (32-JAR) 7:5, 7:6 (3), 6:7 (4), 6:3

Florent Serra (Fr.) - Andrej Kuznecov (Rus.) 3:6, 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:4

Philipp Kohlschreiber (27-Nem.) - Tommy Haas (Nem.) 3:6, 7:6 (8), 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2

Kenny de Schepper (Fr.) - Matthias Bachinger (Nem.) 6:4, 6:2, 6:2

James Ward (V. Brit.) - Pablo Andujar (Šp.) 4:6, 6:0, 3:6, 6:3, 6:3

Marin Čilič 16-Chorv.) - Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2

Andy Murray (4-V.Brit.) - Nikolaj Davydenko (Rus.) 6:1, 6:1, 6:4

Juan Martin del Potro (9-Arg.) - Robin Haase (Hol.) 6:4, 3:6, 7:6 (3), 7:5