Po nominačných pretekoch je slovenský tím kompletný

Na snímke slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar v semifinálovej jazde kategórie K1 počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu, 30. júla 2021. Foto: TASR – Michal Svítok

Dva nominačné preteky absolvovali zjazdári, pričom každé boli samostatne bodované.

Čunovo 14. septembra (TASR) - V utorok sa v areáli Divoká voda konali nominačné preteky pre majstrovstvá sveta v disciplínach extrémny slalom a zjazdový šprint, po ktorých sa uzavrel slovenský tím na domáci šampionát. MS v kanoistike na divokej vode sa budú konať od 22. do 26. septembra v Bratislave - Čunove.

V mužskom kajaku v extrémnom slalome boli automaticky nominovaní Jakub Grigar a Martin Halčin. Druhý menovaný štartoval aj na nominačných pretekoch a vyhral pred Adamom Gonšenicom a Pavlom Andrássym. V kategórii kajakárok mali automatickú nomináciu Eliška Mintálová a Soňa Stanovská. Z kvalifikácie sa k ním pridalo duo Kristína Ďurecová a Lucia Simonidesová.

Dva nominačné preteky absolvovali zjazdári, pričom každé boli samostatne bodované. V štartovom poli pre zjazdový šprint budú aj Peter a Pavol Hochschornerovci a strieborný olympijský medailista Matej Beňuš. Soňa Stanovská bude štartovať dokonca vo všetkých troch disciplínach – vodný slalom, extrémny slalom a zjazdový šprint. Informovala Slovenská kanoistika.