Pobrežie Slonoviny pykalo po hrubej chybe brankára B. A. Sangaru

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V druhom zápase F-skupiny Tunisko zdolalo Mauritánu 4:0 vďaka dvom gólom Wahbiho Khazriho zo St. Étienne a získalo na turnaji prvé body.

Limbe 16. januára (TASR) - Futbalisti Gambie remizovali v nedeľnom zápase na 33. ročníku Afrického pohára národov (APN). V súboji F-skupiny hrali s Mali nerozhodne 1:1, keď oba góly padli v druhom polčase z pokutových kopov. Obaja súperi majú na konte jednu výhru a jednu remízu.

V druhom zápase F-skupiny Tunisko zdolalo Mauritánu 4:0 vďaka dvom gólom Wahbiho Khazriho zo St. Étienne a získalo na turnaji prvé body. V E-skupine si už po druhom zápase mohlo vybojovať postup do osemfinále Pobrežie Slonoviny, ktoré však iba remizovalo so Sierrou Leone 2:2, keď inkasovalo v 90.+3 minúte. V drese favorita sa presadili Sebastien Haller z Ajaxu Amsterdam a Nicolas Pepe z Arsenalu Londýn, mrzieť ho tak musí nepremenená penalta v prvom polčase po zlyhaní Francka Kessieho z AC Miláno. "Sloni" v prvom zápase zdolali Rovníkovú Guineu a na čele tabuľky majú 4 body.

Smutným hrdinom zápasu sa stal pri inkasovanom druhom góle 35-ročný brankár Pobrežia Slonoviny Badra Ali Sangare. Nielenže hrubou chybou, keď mu lopta vypadla z rúk pri ľahkej malej domov, "zarezal" spoluhráčov, ale sa pri zákroku aj zranil. Museli ho vyniesť na nosidlách a duel dochytal jeho spoluhráč z poľa.