Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Pogačar vyhral domáce preteky Okolo Slovinska

Domáci cyklista Tadej Pogačar z tímu UAE-Team Emirates strieka šampanské na pódiu a teší sa z celkového triumfu po záverečnej piatej etape cyklistických pretekov Okolo Slovinska v nedeľu 13. júna 2021. Foto: TASR/AP

Na podujatí štartoval aj slovenský kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica, najlepšie umiestnenie dosiahol Lukáš Kubiš, ktorý obsadil v 1. etape 16. miesto, v záverečnej skončil na 30. priečke.

Ľubľana 13. júna (TASR) - Domáci cyklista Tadej Pogačar sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Slovinska. Dvadsaťdvaročný jazdec stajne UAE-Team Emirates sa tak naladil na Tour de France, kde bude obhajovať vlaňajší triumf.

"Už dlhšie som tu chcel zvíťaziť a som naozaj šťastný, že sa mi to podarilo. Mám celkom dobrú formu, teraz ma čaká odpočinok, tréning a potom už štart na Tour," citovala ho agentúra AFP. Po Tour plánuje štartovať na olympiáde v Tokiu.

Pogačar vyhral s náskokom 1:21 min pred svojím tímovým kolegom Diegom Ulissim z Talianska. Tretí bol ďalší Talian Matteo Sobrero z Astany (+1:35 min). Záverečnú piatu etapu vyhral nemecký šprintér Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious).