< sekcia Šport

Pohronie absolvuje letnú prípravu v domácich podmienkach

Gergely Geri, archívna snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

"Žlto-modrí" absolvovali prvý tréning pod vedením nového trénera Gergelya Geriho.

Žiar nad Hronom 14. júna (TASR) - Futbalisti FK Pohronie absolvujú letnú prípravu pred novým ročníkom Fortuna ligy v domácich podmienkach. Na programe majú sedem prípravných zápasov, šesť súperov už poznajú. Prvý duel odohrajú v sobotu proti Šamorínu.

"Žlto-modrí" v pondelok absolvovali prvý tréning pod vedením nového trénera Gergelya Geriho. "Pohronie je už dve sezóny vo Fortuna lige a je viditeľné, že napreduje vo všetkých smeroch. Oslovila ma vízia tohto malého klubu a to, že chce byť stále lepší. Aj ja osobne by som rád prispel k tomu, aby sa v tomto roku spravil opäť ďalší krôčik dopredu," povedal pre klubovú stránku tréner, ktorý prišiel z ŠKF Sereď.

Geri priviedol Sereď v uplynulom ročníku k 7. miestu vo Fortuna lige, s podobnými priečkami by boli spokojní aj v FK Pohronie. "Tým, že sme boli súperi v bojoch o záchranu, hráčov poznám. Niektorí odišli, niektorí ostali. Aktuálne sa bude riešiť vhodné doplnenie mužstva, tak aby sme na začiatku sezóny boli pripravení," prezradil nový tréner stredoslovenského klubu.Program prípravných zápasov:

Sobota 19. júna o 18.00: FK Pohronie – ŠTK Šamorín

Streda 23. júna o 18.00: FK Pohronie – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Sobota 26. júna o 18.00: FK Pohronie - FK Železiarne Podbrezová

Streda 30. júna o 19.00: FK ViOn Zlaté Moravce – FK Pohronie

Sobota 3. júla o 18.00: FK Pohronie - FC Košice

Sobota 10. júla o 17.00: MFK Ružomberok – FK Pohronie