Quantcast
< sekcia Šport

Polášek získal jedenásty deblový titul na okruhu ATP

Filip Polášek Foto: TASR/Dušan Hein

Slovensko-rakúska tenisová dvojica Filip Polášek, Julian Knowle si poradila v Casablance s nemeckým párom Dustin Brown, Christopher Kas v dvoch setoch 6:3 a 6:2.

Casablanca 14. apríla (TASR) - Slovenský tenista Filip Polášek získal v nedeľu jedenásty deblový titul na okruhu ATP, keď po boku Rakúšana Juliana Knowleho triumfoval na antukovom turnaji v marockej Casablance (dotácia 410.200 eur). Najvyššie nasadený pár si vo finále poradil s nemeckou dvojicou Dustin Brown, Christopher Kas za rovnú hodinu hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:2.

Polášek s Knowlem vybojovali druhú tohtoročnú cennú trofej, vo februári nenašli premožiteľov na halovom turnaji v chorvátskom Záhrebe. Vďaka víťazstvu v Casablance zinkasujú prémiu 22.500 eur, do deblového rebríčka ATP im pribudne 250 bodov. O osude prvého setu finálového duelu rozhodol ôsmy gem, v ktorom slovensko-rakúsky tandem po winneri Poláška prelomil podanie Browna. V druhom dejstve si Polášek s Knowlem po dvoch brejkoch vybudovali náskok 4:0 a zápas s prehľadom dotiahli do úspešného konca.

Polášek po zisku titulu v Casablance žiaril spokojnosťou. "Vo finále sme s Julianom odohrali najlepší zápas na turnaji, aj keď začiatok tomu nenasvedčoval. Súperi boli o niečo lepší, hneď v prvom geme som musel odvracať brejkbal. Zlomovým momentom bol gem za stavu 3:3, v ktorom sme aj s prispením šťastia odvrátili dva brejkbaly, keď Julianov druhý servis skončil presne na čiare. Následne sme odohrali výborný gem pri Brownovom servise a chytili sme sa. Keď som to doservoval na 6:3, opadla z nás nervozita, uvoľnili sme sa a na začiatku druhého dejstva sme boli dominantní. V závere zápasu sme si to trochu skomplikovali, ale napokon sme ho dotiahli do víťazného konca," povedal pre TASR Polášek, ktorý označil už postup do finále za malý zázrak.

"Na začiatku sme nehrali dobre. Bol to pre nás úvodný turnaj vonku na antuke, pre mňa prvý po piatich týždňoch. Herná prax nebola ideálna, no bojovali sme o každú loptičku a niektoré zápasy sme doslova vydreli. V 1. kole sme prehrávali 0:1 na sety a 1:4 v druhom, v semifinále proti Martinovi Kližanovi a Igorovi Zelenayovi sme v úvodnom sete inkasovali "kanára". Dôležité však bolo, že sme zostali pozitívne naladení. Som veľmi rád, že dokážeme vyhrávať nielen vtedy, keď hráme dobre, ale aj keď musíme otáčať ťažké stavy," dodal Polášek, ktorý sa nedostal na turnaj Masters 1000 v Monte Carle. Najbližšie sa predstaví na podujatiach v Bukurešti a Mníchove.


štvorhra - finále:

Julian Knowle, Filip POLÁŠEK (1-Rak/SR) - Christopher Kas, Dustin Brown (Nem.) 6:3, 6:2
prehľad deblových titulov Filipa Poláška na okruhu ATP:

2013 Casablanca, Záhreb (s Julianom Knowlem)

2012 Mníchov (s Františkom Čermákom), Dauha (s Lukášom Rosolom)

2011 Moskva, Gstaad, Belehrad (s Františkom Čermákom)

2010 Umag (s Leošom Friedlom)

2009 Bastad (s Jaroslavom Levinským)

2008 Petrohrad (s Travisom Parrottom), Gstaad (s Jaroslavom Levinským)