Quantcast
< sekcia Šport

Finálový duel Slovnaft Cupu nesprevádzalo páchanie trestnej činnosti

Na snímke z 8. mája 2022 futbalisti FC Spartak Trnava triumfovali v Slovenskom pohári 2021/2022. V nedeľňajšom finále Slovnaft Cupu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave zdolali ŠK Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Trnavský Spartak zdolal v nedeľňajšom finále Slovnaft Cupu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave ŠK Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení.

Bratislava 9. mája (TASR) – V súvislosti s nedeľným finálovým duelom Slovnaft Cupu nebol v Bratislave zo strany fanúšikov spáchaný žiadny trestný čin. Neprišlo ani k hromadnému narušeniu verejného poriadku. Na policajné oddelenia v Bratislavskom kraji neboli predvedené žiadne osoby. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Precízna príprava samotného bezpečnostného opatrenia aj v spolupráci so zahraničnými bezpečnostnými zložkami vo svojej podstate priniesla želaný cieľ," priblížil hovorca. Ako ďalej uviedol, ešte pred konaním športového podujatia sa podarilo eliminovať príchod rizikových fanúšikov zo zahraničia do Bratislavy.
Na snímke z 8. mája 2022 policajti so psami pred začiatkom finálového zápasu Slovenského pohára - Slovnaft Cupu medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava v Bratislave.
Foto: TASR - Lukáš Grinaj

"V zmysle nastavených pravidiel Slovenského futbalového zväzu nemali prístup na dané podujatie. Možným protiprávnym konaním týchto osôb sa zaoberajú príslušné útvary Policajného zboru," dodal. Bezpečnosť podľa jeho slov zabezpečovali policajti poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície, ako aj odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru. Spolupráca bola zabezpečená aj hliadkami Mestskej polície Bratislava.

Priblížil, že bloková pokuta vo výške 20 a 100 eur bola uložená za použitie pyrotechnických zariadení.

Trnavský Spartak zdolal v nedeľňajšom finále Slovnaft Cupu na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave ŠK Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Získal tak tretiu pohárovú trofej v ére samostatnosti po rokoch 1998 a 2019.