< sekcia Šport

Polícia upozorňuje na opatrenia pred futbalovým zápasom Slovan - DAC

Na snímke fanúšikovia Slovana. Foto: TASR - Pavol Zachar

Policajti tiež informujú, že sú pripravení poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe priamo na štadióne v prípade hrubého narušenia verejného poriadku.

Bratislava 6. decembra (TASR) – Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave upozorňuje na bezpečnostné opatrenia v súvislosti so sobotňajším (7. 12.) futbalovým zápasom medzi bratislavským Slovanom a dunajskostredským DAC. Varuje aj pred dopravnými obmedzeniami v blízkosti Tehelného poľa. TASR o tom informovala hovorkyňa KR PZ Lucia Mihalíková.

V súvislosti s presunom fanúšikov upozorňuje polícia na možné čiastočné dopravné obmedzenia na Bajkalskej, Trnavskej a Vajnorskej ulici v sobotu (7. 12.) od 14.00 h. „Dopravní policajti budú po celý čas bezpečnostných opatrení situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja budú operatívne reagovať,“ dodala polícia.

Policajti tiež informujú, že sú pripravení poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe priamo na štadióne v prípade hrubého narušenia verejného poriadku. „Situáciu v bezprostrednej blízkosti štadióna, ale aj v jeho širšom okolí bude polícia pred, počas a po ukončení zápasu monitorovať,“ dodávajú policajti.

Krajské riaditeľstvo upozorňuje, že účastník športového podujatia je povinný dodržiavať pokyny organizátora, členov usporiadateľskej služby aj polície a strpieť úkony člena usporiadateľskej služby.

Návštevníkom štadióna tiež policajti pripomínajú zákaz vnášania pyrotechniky, strelných a chladných zbraní alebo prísť na podujatie pod vplyvom alkoholu a drog. KR PZ tiež pripomína zákaz používania zahraničných štátnych symbolov alebo ich predchodcov.