< sekcia Šport

Poľská prokuratúra už vyšetruje pád Jakobsena

Na snímke cyklisti ležia zranení na zemi po kolízii v závere úvodnej etapy 77. ročníka pretekov Okolo Poľska 5. augusta 2020 v Katoviciach. Holandský cyklista Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quickstep) bojuje v o život po hrozivom páde v závere úvodnej etapy 77. ročníka pretekov Okolo Poľska. Foto: TASR/AP

Dvadsaťtriročný člen družstva Deceuninck-Quickstep utrpel ťažké zranenia v stredajšej úvodnej etape pretekov Okolo Poľska po tom, ako ho v špurte vytlačil do bariér krajan Dylan Groenewegen.

Varšava 7. augusta (TASR) - Pádom holandského cyklistu Fabia Jakobsena na pretekoch Okolo Poľska sa už zaoberá tamojšia prokuratúra.

"Zatiaľ sme vypočuli troch svedkov, vrátane zástupcu organizačnej komisie pretekov," informoval v piatok podľa DPA hovorca poľskej prokuratúry.

Dvadsaťtriročný člen družstva Deceuninck-Quickstep utrpel ťažké zranenia v stredajšej úvodnej etape pretekov Okolo Poľska po tom, ako ho v záverečnom špurte vytlačil do bariér krajan Dylan Groenewegen z tímu Jumbo-Visma. Holanďana previezli do nemocnice v Sosnowci a vo štvrtok sa podrobil operácii lebky a tvárovej oblasti. Zástupca riaditeľa zariadenia Pawel Gruenpeter uviedol, že stav cyklistu je stabilizovaný, hoci stále vážny. Lekári sa ho postupne pokúsia prebudiť z umelého spánku.