< sekcia Šport

Pomôžte Polícii SR pri stotožnení výtržníkov zo zápasu Trnava - Slovan

Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas 11. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 17. októbra 2021. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Športová rivalita tradičných súperov sa v 161. derby zvrhla na potýčky a bitku medzi sebou.

Trnava 1. decembra (TASR) - Trnavská polícia sa naďalej intenzívne zaoberá výtržnosťami fanúšikov na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava z polovice októbra. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Po zákroku proti výtržníkom polícia stotožnila a obvinila 11 fanúšikov Spartaka z prečinu výtržníctva spolupáchateľstvom. Kriminalisti na základe kamerových záznamov vytypovali ďalšie osoby, ktoré sú podozrivé z výtržností počas zápasu. Podľa operatívnych informácií by malo ísť o prívržencov klubu Spartak Trnava, polícia sa obracia na verejnosť o pomoc pri stotožnení mužov,

„Ak niekto spozná niektorého z mužov na fotografiách, nech nás kontaktuje na bezplatnej linke 158 alebo nám napíše súkromnú správu na sociálnej sieti Polícia SR – Trnavský kraj. Aj takto môže pomôcť zabrániť ďalším podobným výtržnostiam a nešportovému správaniu sa na našich štadiónoch,“ dodala Antalová.

Športová rivalita tradičných súperov sa v 161. derby zvrhla na potýčky a bitku medzi sebou. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna.