Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Šport

Kližan, Martin a Zeballos najväčšími ťahákmi challengeru Poprad-Tatry

Slovenský tenista Martin Kližan, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Bude sa tiež dražiť tenisová raketa Daniely Hantuchovej.

Bratislava 13. júna (TASR) - Najlepší slovenský tenista Martin Kližan bude ťahákom 15. ročníka turnaja Poprad-Tatry ATP Challenger Tour (19.-24. júna). Na najväčšom mužskom antukovom podujatí na Slovensku (dotácia 64.000 eur+hospitality) sa predstavia aj Andrej Martin, Alex Molčan a obhajca titulu Argentínčan Horacio Zeballos.

"Máme nabité štartové pole. V Poprade privítame dvoch hráčov z elitnej svetovej päťdesiatky Kližana a Zeballosa, čo je na takýchto challengeroch rarita. Kližkovi sme udelili voľnú kartu a bude nasadenou jednotkou. Zeballos, ktorý sa vďaka postupu do osemfinále Roland Garros dostal na 47. miesto svetového rebríčka, bude nasadenou dvojkou. V Poprade budú štartovať aj Čech Adam Pavlásek, Srb László Djere, Kolumbijčan Santiago Giraldo, či Bielorus Vladimir Ignatik. Škoda, že sa odhlásili Španiel Guillermo Garcia-Lopez a vlaňajší finalista Rakúšan Gerald Melzer. Norbert Gombos dal prednosť tráve, Jozef Kovalík pokračuje v turnajovej šnúre na talianskej antuke," informoval riaditeľ turnaja Miloslav Mečíř.

Okrem Kližana a Molčana dostanú voľné karty do hlavnej súťaže talentovaní slovenskí tenisti Peter Vajda a Dominik Šproch. Voľné karty do kvalifikácie by mali udeliť Patrikovi Némovi, Tomášovi Liškovi a pravdepodobne aj Filipovi Horanskému. Finále dvojhry je na programe v sobotu od 13.30 h. Víťaz zinkasuje prémiu 9200 eur a do rebríčka ATP Entry si pripíše 90 bodov.

Challenger v Poprade, ktorý sa odohrá na Mestských tenisových kurtoch, bude mať v tomto roku rekordnú dotáciu. "Navýšili sme ju, lebo ATP bude o dva roky požadovať túto minimálnu výšku od všetkých challengerových podujatí. My sa tomu prispôsobujeme v predstihu, aby sme spĺňali uvedené kritériá," povedal technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič.

Pri jeho propagácii pomôže rovnako ako v uplynulých rokoch aj popradská rodáčka a bývalá svetová päťka Daniela Hantuchová. Do dejiska turnaja príde aj dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý. "Budeme dražiť Hantuchovej raketu. Daniela príde osobne na záver turnaja a vlastnoručne ju podpíše. Časť peňazí pôjde na malý tenisový oddiel v Poprade, zvyšná časť rodine zosnulého horského nosiča Maťa Hurajta, ktorý zomrel pri záchrane turistu," dodal Stankovič.