Quantcast
< sekcia Šport

Popradský a zvolenský hokej sa pred sezónou zmieta v problémoch

Na snímke riaditeľ PRO - HOKEJ, a.s. Vladimír Paštinský počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Martin Baumann

Ďalších osem klubov potvrdilo čestným prehlásením štatutárov a konateľov klubov splnenie záväzkov za uplynulú sezónu voči hráčom a trénerom, povedal riaditeľ spoločnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský.

Bratislava 1. augusta (TASR) - Osem z desiatich účastníkov hokejovej Tipsport extraligy potvrdilo v piatok vyrovnanie finančných záväzkov za uplynulú sezónu 2013/2014. Riadiaci orgán súťaže Pro Hokej nenavrhol zatiaľ udelenie licencie pre kluby HK Poprad a HKM Zvolen, ktoré požiadali o predĺženie termínu na vyrovnanie podlžností do 15. augusta.

Pro Hokej tak predložil Výkonnému výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) návrh na odklad termínu pre spomínané kluby na základe garantovaných opodstatnených dôvodov. "Osem klubov potvrdilo čestným prehlásením štatutárov a konateľov klubov splnenie záväzkov za uplynulú sezónu voči hráčom a trénerom. Poprad a Zvolen požiadali o posunutie termínu s odôvodnením, že do daného termínu nestihnú splniť všetky potrebné podmienky. Pro Hokej tak podal VV SZĽH návrh na udelenie licencie pre zvyšných osem klubov a zároveň posunutie termínu pre Poprad a Zvolen," povedal pre TASR riaditeľ spoločnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský.

Vedenie HK Poprad potvrdilo v uplynulých dňoch finančné problémy, pre ktoré by tím spod Tatier nemusel absolvovať budúci extraligový ročník. VV SZĽH by mal žiadosť riadiaceho orgánu odobriť, respektíve zamietnuť v najbližšej dobe, následne budú mať oba kluby čas na vyrovnanie všetkých záväzkov do piatka 15. augusta.