Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Šport

Pre zápas Spartak - Slovan pripravila polícia bezpečnostné opatrenia

Na snímke policajné hliadky v okolí štadióna pred zápasom 22. kola Fortuna ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava v Bratislave 4. marca 2023. Foto: TASR – Jakub Kotian

Organizátor označil zápas opäť za rizikový.

Trnava 2. apríla (TASR) - V nedeľu od 15.00 h do 18.00 h pre bezpečnostné opatrenia k futbalovému derby Spartak - Slovan uzavrú Kollárovu ulicu v Trnave. Polícia pripravuje aj ďalšie kroky, na bezpečnosť a verejný poriadok budú dohliadať stovky policajtov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Organizátor označil zápas opäť za rizikový. "Nasadení budú predovšetkým príslušníci služby poriadkovej polície. O policajné posily sme požiadali aj susedné kraje a policajtov z oddelenia služobnej kynológie a hipológie," uviedla. Upozornila na to, že časové obdobie uzatvorenia Kollárovej ulice sa môže zmeniť podľa aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie.

"Dôrazne žiadame fanúšikov oboch klubov, aby sa zdržali nešportového správania, vyhli sa vzájomným provokáciám a konfliktom. Pripomíname, že v prípade protiprávneho konania hrozia previnilcom vyššie sankcie a na mieste im policajt môže uložiť pokutu až do 1000 eur," doplnila Linkešová.