Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Šport

Prezident Biden privítal v Bielom dome šampiónov Golden State Warriors

Americký prezident Joe Biden a americká viceprezidentka Kamala Harrisová pózujú s basketbalovými dresmi s ich menami počas prijatia členov basketbalového tímu Golden State Warriors v Bielom dome 17. januára 2023 vo Washingtone. Prezident USA Joe Biden ich prijal pri príležitosti triumfu Warriors v zámorskej profilige v uplynulej sezóne. Foto: TASR - AP

Tím z Kalifornie získal od roku 2015 celkovo štyri tituly, no počas éry Donalda Trumpa do Bieleho domu nezavítal.

Washington 18. januára (TASR) - Americký prezident Joe Biden prijal v utorok úradujúcich šampiónov basketbalovej NBA Golden State Warriors. Tím z Kalifornie získal od roku 2015 celkovo štyri tituly, no počas éry Donalda Trumpa do Bieleho domu nezavítal.

"Golden State Warriors v Bielom dome vždy radi privítame. Tento klub je odrazom Ameriky. Neustále napreduje a sú v ňom osobnosti, ktoré dokážu spolupracovať ako jeden tím," vyhlásil Biden.

Warriors triumfovali v uplynulej sezóne mierne prekvapujúco. Hoci jadro tímu dokázalo získať tri tituly, opory tímu Stephen Curry, či Klay Thompson mali za sebou zranenia a do play off klub vstúpil až z 3. priečky Západnej konferencie. Prezident Biden sa s Warriors dokázal stotožniť. "Kritici pochybovali, či tento tím dokáže byť dobrý. Viem presne, aký je to pocit," skonštatoval.