Quantcast
< sekcia Šport

Prezident SFZ Kováčik o odvolaní Tarkoviča: Nezvládol svoju pozíciu

Na snímke zľava prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a bývalý trenér slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič v Senci 13. novembra 2020. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Šéf zväzu potvrdil, že tím zatiaľ povedie Samuel Slovák v pozícii hlavného trénera a Marek Mintál bude jeho asistent.

Bratislava 8. júna (TASR) - Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik si myslí, že Štefan Tarkovič nevyužil šancu a jeho odvolanie z pozície reprezentačného trénera bolo logickým vyústením nezvládnutia svojej pozície. Povedal to pred stredajším odletom národného tímu do Azerbajdžanu pred ďalšími duelmi v Lige národov.

"Štefan Tarkovič svoju pozíciu a šancu, ktorú dostal nezvládol tak ako sme si to všetci želali a to bol dôvod nášho utorkového rozhodnutia. Kontrakt dostal na základe toho, že sme minulú jeseň videli dobrý trend, odohrali sme dva výborné zápasy s Chorvátskom a hrali sme veľmi dobrý zápas s Ruskom vonku, a všetci sme si želali, aby reprezentácia v tomto trende pokračovala. Keďže sa tak nestalo, tak toto rozhodnutie bolo logické a nepotrebuje ďalší komentár," uviedol Kováčik vo videu na oficiálnej stránke SFZ.

Šéf zväzu potvrdil, že tím zatiaľ povedie Samuel Slovák v pozícii hlavného trénera a Marek Mintál bude jeho asistent. O mene trvalého nástupcu Tarkoviča zatiaľ nechcel špekulovať: "Keď sa vrátime z Kazachstanu, budeme o tom hovoriť. S nikým nie sme v kontakte, máme v tejto chvíli minimálne týždeň čas na to, aby sme viedli aj medzi sebou diskusiu. Určite nebudem teraz reagovať na nejaké kuloárne reči."

Tarkovič dostal v januári tohto roka novú zmluvu s platnosťou do 31. decembra 2023. V utorok ho však Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) odvolal, deň po prehre v domácom stretnutí Ligy národov s Kazachstanom 0:1. Na lavičke národného mužstva absolvoval dohromady 23 duelov s bilanciou 8 víťazstiev, 8 remíz a 7 prehier (skóre 27:25).

Bývalí reprezentanti Slovák s Mintálom povedú tím v ďalších dvoch júnových stretnutiach LN. Kormidla sa prvýkrát ujmú v piatok na pôde Azerbajdžanu v Baku (18.00 SELČ), ďalší zápas je na programe opäť proti Kazachstanu (v pondelok 13. júna o 16.00 SELČ v Nur-Sultane).