Procházková skončila v B. Bystrici trikrát druhá

Na snímke Alena Procházková zo Slovenska počas Roller Ski World Cupu, svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici v piatok 23. júla 2021. Foto: TASR - Ján Krošlák

Trojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu odštartovala podujatie druhým miestom v šprinte, Barbora Klementová bola šiesta a Mária Danielová siedma.

Banská Bystrica 26. júla (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila na víkendovom podujatí Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach trikrát druhé miesto. Vo všetkých pretekoch v Banskej Bystrici ju prekonala Švédka Linn Soemskarová.

V sobotných pretekoch na 10 km voľne bola Klementová ôsma, najlepším Slovákom na 15 km bol dvanásty Ján Koristek, ktorý umiestnenie zopakoval aj v nedeľu na 10 km klasicky. Takisto Klementová zopakovala predchádzajúci výsledok, keď opäť skončila na ôsmej priečke.