< sekcia Šport

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - nedeľa, 25. júla

Olympijská vlajka pre letné olympijské hry v Tokiu. Foto: TASR/AP

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 Tokio:



(termíny SELČ, v dejisku plus 7 hodín):

NEDEĽA, 25. júla

MEDAILOVÉ ROZHODNUTIA:

3.30 plávanie

finále:

400 m polohovka muži /? - NAGY/
400 m polohovka ženy
400 m voľný spôsob muži
4 x 100 m voľný spôsob ženy

4.15 strelectvo

finále vzduchovej pištoľ ženy

4.50 vzpieranie

muži do 67 kg a do 61 kg, B-skupina

5.30 skejtbording

muži, finále disciplína street

6.00 cestná cyklistika

hromadné preteky ženy

8.00 skoky do vody

synchro skoky z 3 m dosky ženy

8.30 strelectvo

finále vzduchová puška 10 m muži
/JÁNY/

8.50 vzpieranie

muži do 61 kg, A-skupina

9.15 lukostreľba

družstvá ženy

9.15 o 3. miesto, 9.40 finále

11.18 džudo

ženy do 52 kg

11.18 o 3. miesto, 11.38 finále

11.49 džudo

muži do 66 kg

11.49 o 3. miesto, 12.09 finále

12.50 vzpieranie

muži do 67 kg, A-skupina

12.50 šerm

fleuret ženy

12.50 o 3. miesto, 13.45 finále

13.20 šerm

kord muži

13.20 o 3. miesto, 14.15 finále

13.30 taekwondo

ženy do 57 kg

13.30 o 3. miesto, 14.30 finále

13.45 taekwondo

muži do 68 kg

13.45 o 3. miesto, 14.45 finále

23.30 triatlon

súťaž mužov

------------------------

INÉ (účasť SR, zápasy kolektívnych odvetví, významné kvalifikácie/(pred)kolá, rozplavby, rozjazdy):

2.00 strelectvo

skeet ženy, kvalifikácia 1. deň
/BARTEKOVÁ/

2.00 hádzaná ženy

2.00 A-skupina: Holandsko - Japonsko
4.00 B-skupina: ROC - Brazília
7.15 A-skupina: Čierna Hora - Angola
9.15 A-skupina: Nórsko - Kórejská rep.
12.30 B-skupina: Švédsko - Španielsko
14.30 B-skupina: Maďarsko - Francúzsko

2.00 volejbal ženy

2.00 B-skupina: ROC - Taliansko
4.05 B-skupina: USA - Argentína
7.20 A-skupina: Srbsko - Dominikánska rep.
9.25 B-skupina: Čína - Turecko
12.40 A-skupina: Japonsko - Keňa
14.45 A-skupina: Brazília - Kórejská rep.

2.30 športová gymnastika

ženy, kvalifikácia - 1. skupina
(viacboj, viacboj tímov, bradlá, prostné, preskok, kladina)
/MOKOŠOVÁ - počas dňa podľa žrebu/

2.30 pozemný hokej ženy

2.30 A-skupina: V. Británia - Nemecko
3.00 B-skupina: Austrália - Španielsko
4.45 B-skupina: Japonsko - Čína
5.15 B-skupina: Nový Zéland - Argentína

3.00 stolný tenis

mix, štvrťfinále
/? - BALÁŽOVÁ-PIŠTEJ/

3.00 basketbal muži

3.00 A-skupina: Irán - Česko
6.40 B-skupina: Nemecko - Taliansko
10.30 B-skupina: Austrália - Nigéria
14.00 A-skupina: Francúzsko - USA

3.00 vodné pólo muži

3.00 A-skupina: JAR - Taliansko
4.30 A-skupina: Maďarsko - Grécko
7.00 A-skupina: USA - Japonsko
8.30 B-skupina: Austrália - Čierna Hora
11.20 B-skupina: Srbsko - Španielsko
12.50 B-skupina: Chorvátsko - Kazachstan

3.15 3x3 basketbal

ženy, základná fáza:

Japonsko - Mongolsko
Rumunsko - Taliansko
Mongolsko - ROC
Čína - Taliansko

4.00 tenis

muži a ženy, dvojhra, štvorhra - 1. kolo
/GOMBOS, KLEIN, POLÁŠEK-KLEIN - podľa žrebu/

4.25 športová gymnastika

ženy, kvalifikácia - 2. skupina

4.35 3x3 basketbal

muži, základná fáza:

ROC - Belgicko
Poľsko - Srbsko
Čína - Lotyšsko
Srbsko - Belgicko

6.00 strelectvo

vzduchová puška 10 m muži, kvalifikácia
/JÁNY/

6.00 vodný slalom

6.00 C1 muži, kvalifikácia 1. kolo /BEŇUŠ/
6.47 K1 ženy, kvalifikácia 1. kolo /MINTÁLOVÁ/
7.57 C1 muži, kvalifikácia 2. kolo /BEŇUŠ/
8.45 K1 ženy, kvalifikácia 2. kolo /MINTÁLOVÁ/

7.00 stolný tenis

dvojhra muži a ženy - 2. kolo
/? - BALÁŽOVÁ, WANG JANG/

8.10 športová gymnastika

ženy, kvalifikácia - 3. skupina

9.30 futbal muži

9.30 C-skupina: Egypt - Argentína
10.00 A-skupina: Francúzsko - JAR
10.00 B-skupina: Nový Zéland - Honduras
10.30 D-skupina: Brazília - Pobrežie Slonoviny
12.30 C-skupina: Austrália - Španielsko
13.00 A-skupina: Japonsko - Mexiko
13.00 B-skupina: Rumunsko - Kórejská rep.
13.30 D-skupina: Saudská Arábia - Nemecko

10.20 športová gymnastika

ženy, kvalifikácia - 4. skupina

10.30 3x3 basketbal

ženy, základná fáza:

Rumunsko - USA
Japonsko - Francúzsko
Čína - Francúzsko
ROC - USA

11.30 pozemný hokej muži

11.30 A-skupina: India - Austrália
12.00 A-skupina: Japonsko - Argentína
13.45 A-skupina: Španielsko - Nový Zéland
14.15 B-skupina: JAR - Holandsko

11.40 3x3 basketbal

muži, základná fáza:

ROC - Poľsko
Japonsko - Holandsko
Holandsko - Čína
Lotyšsko - Japonsko

12.00 plávanie

rozplavby:

100 m znak muži
12.59 100 m prsia ženy /PODMANÍKOVÁ/
200 m voľný spôsob muži
100 m znak ženy
štafeta 4 x 100 m voľný spôsob muži

12.00 bedminton

ženy, základná F-skupina /s účasťou Repiskej/:

Liová (Kan.-9) - Sotomayorová (Guat.)

13.00 stolný tenis

mix, štvrťfinále
/? - BALÁŽOVÁ-PIŠTEJ/

13.20 športová gymnastika

ženy, kvalifikácia - 5. skupina