< sekcia Šport

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - piatok, 30. júla

Olympijská vlajka pre letné olympijské hry v Tokiu. Foto: TASR/AP

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 Tokio:


(termíny SELČ, v dejisku plus 7 hodín):

PIATOK 30. JÚLA:

MEDAILOVÉ ROZHODNUTIA:


2.00 bedminton

miešaná štvorhra
2.00 o 3. miesto, 8.30 finále

2.33 veslovanie

finále skif ženy, muži

3.05 veslovanie

finále osemveslica muži, ženy

3.41 plávanie

finále:

200 m prsia ženy
200 m znak muži
100 m voľný spôsob ženy
200 m polohovka muži

4.40 cyklistika BMX

finále muži, ženy

5.00 tenis

štvorhra muži, finále a o 3. miesto

7.00 strelectvo

rýchlopaľná pištoľ 25 m ženy

7.50 skoky na trampolíne

finále ženy

9.00 vodný slalom

finále K1 muži
/? - GRIGAR/

9.30 lukostreľba

súťaž jednotlivcov ženy
9.30 o 3. miesto, 9.45 finále

11.18 džudo

ženy nad 78 kg
11.18 o 3. miesto, 11.38 finále

11.30 šerm

kord družstvá muži
11.30 o 3. miesto, 12.30 finále

11.49 džudo

muži nad 100 kg
11.49 o 3. miesto, 12.09 finále

13.00 stolný tenis

dvojhra muži
13.00 o 3. miesto, 14.00 finále

13.30 atletika

10.000 m muži

--------------------------------------------

INÉ (účasť SR, zápasy kolektívnych odvetví, významné kvalifikácie/(pred)kolá, rozplavby, rozjazdy):

0.30 golf

muži, 2. kolo
/SABBATINI/

2.00 bedminton

ženy, štvrťfinále

2.00 atletika

rozbehy a kvalifikácie:

3000 m prek. muži
výška muži
disk muži
2.55 800 m ženy /GAJANOVÁ/
400 m prek. muži
100 m ženy

2.00 volejbal muži

2.00 A-skupina: Kanada - Venezuela
4.05 B-skupina: Brazília - USA
7.20 A-skupina: Japonsko - Poľsko
9.25 B-skupina: Argentína - Tunisko
12.40 A-skupina: Taliansko - Irán
14.45 B-skupina: ROC - Francúzsko

2.00 hádzaná muži

2.00 A-skupina: Argentína - Brazília
4.00 B-skupina: Bahrajn - Japonsko
7.15 A-skupina: Francúzsko - Španielsko
9.15 B-skupina: Švédsko - Egypt
12.30 B-skupina: Portugalsko - Dánsko
14.30 A-skupina: Nemecko - Nórsko

2.30 lukostreľba

ženy, osemfinále

2.30 pozemný hokej ženy

2.30 A-skupina: JAR - Nemecko
4.45 A-skupina: Írsko - India

3.00 basketbal ženy

3.00 C-skupina: Belgicko - Portoriko
6.40 B-skupina: USA - Japonsko
10.20 B-skupina: Francúzsko - Nigéria
14.00 C-skupina: Čína - Austrália

3.00 pozemný hokej muži

3.00 A-skupina: Austrália - Španielsko
5.15 B-skupina: Kanada - JAR
11.30 A-skupina: Japonsko - India
12.00 A-skupina: Argentína - N. Zéland
13.45 B-skupina: Nemecko - Holandsko
14.15 B-skupina: Belgicko - V. Británia

3.30 plávanie

semifinále:

100 m motýlik muži
200 m znak ženy

4.00 tenis

miešaná štvorhra, semifinále

5.00 tenis

dvojhra muži, semifinále

7.00 vodný slalom

K1 muži, semifinále
/? - GRIGAR/

7.00 vodné pólo ženy

7.00 A-skupina: JAR - Holandsko
8.30 B-skupina: USA -ROC
11.20 B-skupina: Japonsko - Maďarsko
12.50 A-skupina: Španielsko - Austrália

7.45 lukostreľba

ženy, štvrťfinále

8.45 lukostreľba

ženy, semifinále

10.00 futbal ženy

štvrťfinále (10.00, 11.00, 12.00 a 13.00)

10.30 ragby ženy

štvrťfinále (10.30, 11.00, 11.30 a 12.00)

12.00 plávanie

rozplavby:

50 m voľný spôsob muži
50 m voľný spôsob ženy
1500 m voľný spôsob muži
4 x 100 m polohovka ženy
4 x 100 m polohovka muži

12.00 atletika

rozbehy a kvalifikácie:

5000 m ženy
trojskok ženy
guľa ženy
4 x 400 m mix