< sekcia Šport

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - pondelok, 26. júla

Olympijská vlajka pre letné olympijské hry v Tokiu. Foto: TASR/AP

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 Tokio:



(termíny SELČ, v dejisku plus 7 hodín):

PONDELOK 26. JÚLA:

MEDAILOVÉ ROZHODNUTIA:

3.30 plávanie

finále:

100 m motýlik ženy
100 m prsia muži
400 m voľný spôsob ženy
4 x 100 m voľný spôsob muži

5.30 skejtbording

ženy, finále disciplíny street

6.50 vzpieranie

ženy do 55 kg, skupina B

7.50 strelectvo

finále skeet ženy
/? - BARTEKOVÁ/

8.00 horská cyklistika

preteky mužov

8.00 skoky do vody
synchronizované skoky z 10 m veže muži

8.45 vodný slalom

finále C1 muži
/? - BEŇUŠ/

8.50 strelectvo

finále skeet muži

9.15 lukostreľba

družstvá muži
9.15 o 3. miesto, 9.40 finále

11.18 džudo

ženy do 57 kg
11.18 o 3. miesto, 11.38 finále

11.49 džudo

muži do 73 kg
11.49 o 3. miesto, 12.09 finále

12.00 športová gymnastika

finále viacboja družstiev muži

12.50 vzpieranie

ženy do 55 kg, skupina A

12.57 šerm

šabľa ženy
12.57 o 3. miesto, 13.56 finále

13.00 stolný tenis

mix

13.00 o 3. miesto, 14.00 finále
/? - BALÁŽOVÁ-PIŠTEJ/

13.24 šerm

fleuret muži
13.24 o 3. miesto, 14.23 finále

13.30 taekwondo

ženy do 67 kg
13.30 o 3. miesto, 14.30 finále

13.45 taekwondo

muži do 80 kg
13.45 o 3. miesto, 14.45 finále

23.30 triatlon

súťaž žien

--------------------------------------------

INÉ (účasť SR, zápasy kolektívnych odvetví, významné kvalifikácie/(pred)kolá, rozplavby, rozjazdy):

2.00 strelectvo

skeet ženy, kvalifikácia 2. deň
/BARTEKOVÁ/

2.00 volejbal muži

2.00 A-skupina: Irán - Venezuela
4.05 B-skupina: USA - ROC
7.20 A-skupina: Poľsko - Taliansko
9.25 B-skupina: Francúzsko - Tunisko
12.40 A-skupina: Japonsko - Kanada
14.45 B-skupina: Brazília - Argentína

2.00 hádzaná muži

2.00 A-skupina: Brazília - Francúzsko
4.00 A-skupina: Argentína - Nemecko
7.15 B-skupina: Egypt - Dánsko
9.15 A-skupina: Španielsko - Nórsko
12.30 B-skupina: Bahrajn - Portugalsko
14.30 B-skupina: Japonsko - Švédsko

2.30 pozemný hokej muži

2.30 B-skupina: Nemecko - Belgicko
4.45 B-skupina: V. Británia - Kanada

3.00 stolný tenis

dvojhra, 2. kolo
/? - BALÁŽOVÁ, WANG JANG/

3.00 basketbal ženy

3.00 A-skupina: Kórejská rep. - Španielsko
10.20 A-skupina: Srbsko - Kanada

3.00 pozemný hokej ženy

3.00 A-skupina: Holandsko - Írsko
5.15 B-skupina: Austrália - Čína
11.30 A-skupina: JAR - V. Británia
12.00 B-skupina: Argentína - Španielsko
13.45 B-skupina: Japonsko - N. Zéland
14.15 A-skupina: Nemecko - India

3.15 3x3 basketbal ženy

ženy, základná fáza

Japonsko - Čína
Mongolsko - Rumunsko
Rumunsko - ROC
Taliansko - Japonsko
Francúzsko - Mongolsko
Taliansko - USA
USA - Čína
Francúzsko - ROC

3.37 plávanie

semifinále:

200 m voľný spôsob muži
100 m prsia ženy /? - PODMANÍKOVÁ/
100 m znak muži
100 m znak ženy

4.00 tenis

dvojhry 2. kolo, štvorhry osemfinále
/? - GOMBOS, KLEIN, POLÁŠEK-KLEIN/

4.35 3x3 basketbal

muži, základná fáza

Belgicko - Čína
Srbsko - Japonsko
Japonsko - ROC
Lotyšsko - Srbsko
Holandsko - Belgicko
Poľsko - Čína
ROC - Lotyšsko
Holandsko - Poľsko

5.36 box

muži do 75 kg, 1. kolo
/CSEMEZ/

6.40 basketbal muži

6.40 C-skupina: Argentína - Slovinsko
14.00 C-skupina: Japonsko - Španielsko Uhr

7.00 vodný slalom

C1 muži, semifinále
/BEŇUŠ/

7.00 vodné pólo ženy

7.00 B-skupina: USA - Čína
8.30 B-skupina: ROC - Maďarsko
11.20 A-skupina: Austrália - Holandsko
12.50 A-skupina: Španielsko - Kanada

7.30 stolný tenis

dvojhra, 3. kolo
/? - BALÁŽOVÁ, WANG JANG/

11.40 bedminton

ženy, základná F-skupina:
REPISKÁ - Sotomayorová (Guat.)

12.00 plávanie

rozplavby:
200 m voľný spôsob ženy
12.29 200 m motýlik muži /NAGY/
200 m polohovka ženy
1500 m voľný spôsob ženy