< sekcia Šport

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - sobota, 24. júla

Olympijská vlajka pre letné olympijské hry v Tokiu. Foto: TASR/AP

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 Tokio:



(termíny SELČ, v dejisku plus 7 hodín):

SOBOTA 24. JÚLA:

MEDAILOVÉ ROZHODNUTIA:


2.20 vzpieranie

ženy do 49 kg, skupina B

3.45 strelectvo

finále vzduchová puška ženy

4.00 cestná cyklistika

hromadné preteky muži
/J. SAGAN, L. KUBIŠ/

5.50 vzpieranie

ženy do 49 kg, skupina A

8.30 strelectvo

finále vzduchová pištoľ 10 m muži
/TUŽINSKÝ/

9.25 lukostreľba

družstvá

9.25 o 3. miesto, 9.45 finále

11.18 džudo

ženy do 48 kg

11.18 o 3. miesto, 11.38 finále

11.49 džudo

muži do 60 kg

11.49 o 3. miesto, 12.09 finále

12.17 šerm

kord ženy

12.17 o 3. miesto, 13.11 finále

12.44 šerm

šabľa muži

12.44 o 3. miesto, 13.38 finále

13.30 taekwondo

ženy do 49 kg

13.30 o 3. miesto, 14.30 finále

13.45 taekwondo

muži do 58 kg

13.45 3. miesto, 14.45 finále

--------------------------------------------

INÉ (účasť SR, zápasy kolektívnych odvetví, významné kvalifikácie/(pred)kolá, rozplavby, rozjazdy):

2.00 stolný tenis

dvojhra muži a ženy, kvalifikácia
/BALÁŽOVÁ, WANG JANG - podľa žrebu/

2.00 hádzaná muži
2.00 A-skupina: Nórsko - Brazília
4.00 A-skupina: Francúzsko - Argentína
7.15 B-skupina: Švédsko - Bahrajn
9.15 A-skupina: Nemecko - Španielsko
12.30 B-skupina: Portugalsko - Egypt
14.30 B-skupina: Dánsko - Japonsko

2.00 volejbal muži

2.00 A-skupina: Taliansko - Kanada
4.05 B-skupina: Brazília - Tunisko
7.20 B-skupina: ROC - Argentína
9.25 A-skupina: Japonsko - Venezuela
12.40 A-skupina: Poľsko - Irán
14.45 B-skupina: USA - Francúzsko

2.30 pozemný hokej muži

2.30 A-skupina: Japonsko - Austrália
3.00 A-skupina: Nový Zéland - India
4.45 B-skupina: Holandsko - Belgicko
5.15 A-skupina: Argentína - Španielsko
11.30 B-skupina: V. Británia - JAR
12.00 B-skupina: Kanada - Nemecko

3.00 športová gymnastika

muži, kvalifikácia - 1. skupina

(viacboj, viacboj tímov, bradlá, prostné, kôň na šírku, kruhy, hrazda, preskok)

3.15 3x3 basketbal

ženy, základná fáza:

ROC - Japonsko
ROC - Čína
Rumunsko - Japonsko

4.00 tenis

muži a ženy, dvojhra, štvorhra - 1. kolo
/GOMBOS, KLEIN, POLÁŠEK-KLEIN - podľa žrebu/

4.20 stolný tenis

mix, osemfinále
/BALÁŽOVÁ-PIŠTEJ/

4.35 3x3 basketbal

muži, základná fáza

Poľsko - Lotyšsko
Čína - Srbsko
ROC - Čína
Srbsko - Holandsko

6.00 strelectvo

kvalifikácia vzduchová pištoľ 10 m muži
/TUŽINSKÝ/

7.00 vodné pólo ženy

7.00 B-skupina: Japonsko - USA
8.30 A-skupina: Kanada - Austrália
11.20 A-skupina: JAR - Španielsko
12.50 B-skupina: Čína - ROC

7.15 stolný tenis:

dvojhra muži a ženy, 1. kolo
/? - BALÁŽOVÁ, WANG JANG/

7.30 športová gymnastika

muži, kvalifikácia - 2. skupina

9.30 futbal ženy

9.30 E-skupina: Čile - Kanada
10.00 F-skupina: Čína - Zambia
10.30 G-skupina: Švédsko - Austrália
12.30 E-skupina: Japonsko - V. Británia
13.00 F-skupina: Holandsko - Brazília
13.30 G-skupina: Nový Zéland - USA

10.30 3x3 basketbal

ženy, základná fáza:

Taliansko - Mongolsko
USA - Francúzsko
Mongolsko - USA
Francúzsko - Taliansko

11.40 3x3 basketbal

muži, základná fáza:

Lotyšsko - Belgicko
Japonsko - Poľsko
Holandsko - ROC
Belgicko - Japonsko

12.00 plávanie

rozplavby:

400 m polohovka muži /NAGY/
400 m polohovka ženy
400 m voľný spôsob muži
4 x 100 m voľný spôsob ženy
100 m prsia muži
100 m motýlik ženy

12.30 športová gymnastika

muži, kvalifikácia - 3. skupina

13.45 pozemný hokej ženy

13.45 A-skupina: Holandsko - India
14.15 A-skupina: Írsko - JAR