Quantcast
< sekcia Šport

Do Pekingu zamierili prví športovci, Medlová: Na vysnívané preteky

Na snímke snoubordistka Klaudia Medlová počas odchodu časti členov slovenskej výpravy na ZOH 2022 v Pekingu v Bratislave 26. januára 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Na zimný sviatok sa 28-ročná freestyleová špecialistka teší, účasť pod piatimi kruhmi radí medzi najväčšie okamihy svojej kariéry.

Bratislava 26. januára (TASR) - Štvorica sánkarov a snoubordistka Klaudia Medlová tvorili prvú skupinu slovenských športovcov, ktorí v stredu popoludní nabrali smer Peking. Spolu s nimi sa do dejiska ZOH 2022 presunuli spred bratislavského Domu Športu aj členovia realizačných tímov.

Najpočetnejšie zastúpenie v prvej várke mali sánkari, cestovali štyria - Jozef Ninis, Tomáš Vaverčák, Matej Zmij a Katarína Šimoňáková. Slovensko obsadí v Pekingu rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pjongčangu všetky disciplíny. Najväčším želiezkom v ohni bude Ninis, ktorý vstúpi do spoločnosti päťnásobných olympionikov - plavkyne Martiny Moravcovej, strelca Jozefa Gönciho, vodného slalomára Michala Martikána, chodca Mateja Tótha, sánkarky Márie Jasenčákovej, biatlonistky Martiny Halinárovej a bežcov na lyžiach Martina Bajčičáka a Ivana Bátoryho. Premiéra pod piatimi kruhmi čaká dvojicu Zmij/Vaverčák i Mariána Skupeka. Medzi ženami sa rovnako ako na ZOH 2018 predstaví Katarína Šimoňáková. Miešaná štafeta s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde v zložení Ninis, Šimoňáková a Vaverčák/Zmij. Sánkari budú v akcii 5.-10. februára.

Na snímke zľava tréner sánkarov Rastislav Drajna, sánkar Tomáš Vaverčák, tréner sánkarov Lukáš Brož, sánkari Katarína Šimoňáková, Jozef Ninis, Matej Zmij počas odchodu časti členov slovenskej výpravy na ZOH 2022 v Pekingu v Bratislave 26. januára 2022.
Foto: TASR - Jaroslav Novák


Klaudia Medlová mala mierne obavy, ako dopadnú PCR testy na koronavírus. Napokon však podľa plánu absolvovala let zo Schwechatu do Pekingu s medzipristátím v Istanbule. Na zimný sviatok sa 28-ročná freestyleová špecialistka teší, účasť pod piatimi kruhmi radí medzi najväčšie okamihy svojej kariéry. "Keď som začínala so snoubordingom, mojím snom bolo dostať sa medzi elitu. Za uplynulé roky sa mi to podarilo, aj preto som dostávala pozvánky na rôzne súkromné preteky ako X Games, US Open, či Dew Tour. Ale určite aj olympiáda je medzi vysnívanými pretekmi," povedala Medlová.TASR pripomína, že na ZOH súťažila už pred štyrmi rokmi v Pjongčangu. V slopestyle obsadila 24. priečku, v Big Air skončila o stupienok vyššie. Jej súťaže na ZOH 2022 sú na programe 5./6. februára (slopestyle), resp. 14./15. februára (Big Air).