Rakúska biatlonistka Lisa Hauserová v cieli šprintu na 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone 14. januára 2021 v nemeckom Oberhofe. Foto: TASR/AP

Z piatich štartov v individuálnych pretekoch v novom roku si vybojovala tri bronzové pozície a vo štvrtok premiérový triumf v SP v kariére.

Anterselva 21. januára (TASR) - Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová vyhrala štvrtkové vytrvalostné preteky na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na štyroch streleckých položkách spravila len jednu chybu a do cieľa prišla v čase 42:29,3 min. Druhá skončila Ukrajinka Julija Džimová a tretia bola Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová. Z trojice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie na 52. mieste Henrieta Horvátová.

Dvadsaťsedemročná Hauserová zažíva výborné obdobie. Z piatich štartov v individuálnych pretekoch v novom roku si vybojovala tri bronzové pozície a vo štvrtok premiérový triumf v SP v kariére. Okrem toho mohla byť na stupňoch víťaziek aj v minulotýždňových pretekoch s hromadným štartom v Oberhofe, no pred finišom spadla a skončila až dvanásta. Do tohto roku boli jej maximum tri piate miesta.

Vo štvrtok v Anterselve predviedla výborný bežecký i strelecký výkon. Prvé dve položky zvládla bez chyby a z oboch vyšla na priebežnom prvom mieste. Na tretej položke nesklopila jeden terč a pripísala si trestnú minútu, no záverečnú ležku zvládla opäť bezchybne a do cieľa prišla v čase 42:29,3 minúty. Džimová predviedla ako jediná z 96-členného štartového poľa bezchybnú streľbu, no bežecky zaostala a na víťazku stratila 43,7 sekundy. Chevalierová-Bouchetová bola pred záverečnou streľbou na čele, ale jeden nesklopený terč ju odsunul na bronzovú priečku s mankom 1:04,0 min. Štvrtá skončila s dvoma chybami domáca favoritka Dorothea Wiererová (1:15,1 min). Dobrý výkon predviedla Nemka Janina Hettichová, ktorá skončila na 5. mieste. Nedarilo favorizovaným Nórkam, najvyššie skončila so štyrmi trestnými minútami Tiril Eckhoffová na 18. mieste (+2:52,3 min), líderka celkového poradia Marte Olsbuová-Röiselandová bola až 31.

Z trojice Sloveniek bola najvyššie Henrieta Horvátová, ktorá minula po jednom terči na tretej a štvrtej položke a s mankom 5:22,9 min obsadila 52. pozíciu. Veronika Machyniaková si pripísala taktiež dve trestné minúty a skončila až na 70. mieste (+7:17,0 min), Aneta Smerčiaková figurovala so šiestimi chybami na 90. priečke (+12:11,2 min).

ženy - vytrvalostné preteky na 15 km:

1. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) 42:29,3 min (1 tr. minúta), 2. Julija Džimová (Ukr.) +43,7 s (0), 3. Anais Chevalierová-Bouchetová (Fr.) +1:04,0 (1), 4. Dorothea Wiererová (Tal.) +1:15,1 (2), 5. Janina Hettichová (Nem.) +1:23,9 (1), 6. Jevgenija Pavlovová (Rus.) +1:49,1 (2), 7. Svetlana Mironovová (Rus.) +1:51,3 (2), 8. Dzinara Alimbekavová (Biel.) +1:52,4 (2), 9. Uliana Kaiševová (Rus.) +1:55,6 (2), 10. Dunja Zdoucová (Rak.) +2:28,0 (1), ... 52. Henrieta HORVÁTOVÁ +5:22,9 (2), 70. Veronika MACHYNIAKOVÁ +7:17,0 (2), 90. Aneta SMERČIAKOVÁ (všetky SR) +12:11,2 (6)

poradie v SP (14 z 26): 1. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) 589 b, 2. Tiril Eckhoffová (Nór.) 583, 3. Hanna Öbergová (Švéd) 562, 4. Wiererová 485, 5. Franziska Preussová (Nem.) 447, 6. Alimbekavová 446,... 73. Ivona FIALKOVÁ (SR) 13

poradie vo vytrvalostných pretekoch (2 zo 3): 1. Wiererová 103 b, 2. Džimová 85, 3. Chevalierová-Bouchetová 80, 4. Denise Herrmannová (Nem.) 78, 5. Alimbekavová 68, 6. Linn Perssonová (Švéd.) 66