Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Rakúšanka Pinkelnigová si v predstihu zabezpečila glóbus

Na snímke skokanka na lyžiach Rakúšanka Pinkelnigová. Foto: TASR/AP

Tridsaťštyriročná Pinkelnigová má na konte 1552 bodov a v zostávajúcich dvoch podujatiach SP ju už nemôže nik predbehnúť.

Lillehammer 13. marca (TASR) - Rakúska skokanka na lyžiach Eva Pinkelnigová si v predstihu zaistila celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Stačilo jej na to aj jedenáste miesto z pondelkových pretekov na veľkom mostíku HS140 v nórskom Lillehammeri.

Tridsaťštyriročná Pinkelnigová má na konte 1552 bodov a v zostávajúcich dvoch podujatiach SP ju už nemôže nik predbehnúť. Jej najbližšia súperka Katharina Althausová z Nemecka na ňu stráca 215 bodov. Pinkelnigová je po Daniele Iraschkovej-Stolzovej a Sare Marite Kramerovej tretia rakúska víťazka veľkého glóbusu.

Preteky v Lillehammeri, ktoré komplikovalo husté sneženie, vyhrala domáca Silje Opsethová výkonom 223,1 bodov, druhá bola Nemka Selina Freitagová (222,5 b) a tretia skončila Ema Klinecová zo Slovinska (216,6 b).