Ramirez opäť skóroval: Slovan Bratislava porazil Liptovský Mikuláš 1:0

Na snímke vpravo Eric Ramirez (Slovan) sa teší po strelení gólu počas zápasu 16. kola futbalovej Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 30. októbra 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovan tak natiahol šnúru bez prehry na päť zápasov vo všetkých súťažiach.

Bratislava 30. októbra (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 16. kola Fortuna ligy nad Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 48. minúte postaral Eric Ramirez.

Slovan tak natiahol šnúru bez prehry na päť zápasov vo všetkých súťažiach. Tabuľku vedie so sedembodovým náskokom pred Spartakom Trnava. Liptáci sú na poslednom dvanástom mieste, sedem bodov za nováčikom zo Skalice.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Pre nás je v tejto chvíli dôležité víťazstvo a fakt, že hráči zostali zdraví. Rotovali sme zostavu, kde bolo 10 zmien, v bráne dostal šancu mladý Hrdina. Súpera sme nepustili do nejakej vyloženej príležitosti, to sme si viac-menej kontrolovali. Avšak samozrejme, keď je nových 10 hráčov, tak je to na súhre poznať. Snaha bola, no chýbala nám kvalita v útočnej fáze a v riešení situácií. Mali sme tam dve gólové šance, zápas by sa možno vyvíjal inak, pre nás pokojnejšie. Prišlo však zranenie Rabia, museli sme reagovať už v prvom polčase, keď výborne naskočil Mustafič, ktorý oživil stred a dnes bol naším najlepším hráčom. Teším sa z gólu Ramireza, ktorý sa aj v lige konečne chytil a dnes rozhodol. Pripravujeme sa na náš zápas sezóny vo štvrtok, ten je v danom momente najdôležitejší. Všetky naše oči smerujú do Vilniusu. Držte nám vo štvrtok palce, uvidíme, ako to dopadne a čo sa nám podarí zvládnuť. Dáme do toho všetko.“

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím si, že herne to z našej strany bolo dobré, podali sme dobrý výkon. Znovu sa nám to nepodarilo dať do výsledku. Mali sme nejaké brejkové situácie, na konci prvého polčasu sme mohli ísť do prečíslenia troch proti jednému. Ak toto nevyužijete, nemôžete proti tak kvalitnému súperovi pomýšľať na lepší výsledok. Herne to bolo dobré, len škoda, že sa to opäť neukázalo na výsledku. Snáď to príde v ďalších zápasoch.“

Fortuna liga - 16. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 48. Ramirez. Rozhodovali: Kišš – Jánošík, Čajka, ŽK: Agbo - Nečas, Popovič, Župa, 2689 divákov

Slovan: Hrdina – Pauschek (46. Zmrhal), Abena, Voet, De Marco – Hrnčár, Agbo, Rabiu (30. Mustafič), Green (67. Weiss) – Medved (67. Čakvetadze), Ramirez

Liptovský Mikuláš: Sváček – Filinský, Mihal, Bedecs – Totka, Gerát, Václavik (74. Staš), Nečas (67. Župa) – Gaži (77. Laura), Popovič (67. Ďungel) – Jendrišek (73. Matoš)