RB Lipsko úspešne obhájilo triumf v Nemeckom pohári

Na snímke trofej pred finálovým zápasom Nemeckého pohára vo futbale RB Lipsko - Eintracht Frankfurt 3. júna 2023 v Berlíne. Foto: TASR/DPA

Definitívu dal zápasu gólom na 2:0 v 85. minúte Szoboszlai.

Berlín 3. júna (TASR) - Futbalisti Lipska obhájili triumf v Nemeckom pohári. V sobotňajšom finálovom stretnutí zdolali Eintracht Frankfurt 2:0 a premenili tretiu finálovú účasť za sebou na zisk druhej trofeje. Autorom rozhodujúceho presného zásahu bol v 71. minúte Christopher Nkunku.

V nevýraznom prvom polčase malo viac z hry Lipsko, ktoré častejšie držalo loptu. Najbližšie k streleniu gólu bol v 5. minúte Werner, ale v dobrej palebnej pozícii nezakončil razantne ani presne. Na opačnej strane zase chýbala presnosť strele Kolo Muaniho, ktorý rozvlnil bočnú sieť. Skóre sa menilo až v 71. minúte, keď vystrelil Nkunku a s prispením teču brániaceho Ndicku lopta zapadla za Trappa. Definitívu dal zápasu gólom na 2:0 v 85. minúte Szoboszlai.