< sekcia Šport

Rebensburgová ukončila kariéru: Nedokážem sa vrátiť na top úroveň

Domáca lyžiarka Viktoria Rebensburgová, foto z archívu. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Nemecká lyžiarka vyhrala počas kariéry 19 pretekov Svetového pohára, z toho 14 v obrovskom slalome.

Kreuth 1. septembra (TASR) - Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová prekvapujúco ukončila aktívnu kariéru. Olympijská víťazka v obrovskom slalome z Vancouveru 2010 oznámila odchod z alpskej scény približne mesiac a pol pred štartom novej sezóny Svetového pohára.

Tridsaťročná Rebensburgová odôvodnila svoje rozhodnutie tým, že po zranení holennej kosti sa napriek veľkej snahe nedokázala vrátiť do top formy. "Dnešný deň rozhodne nie je pre mňa ľahký. Rozhodla som sa, že po 13 rokoch končím kariéru," uviedla na sociálnej sieti jedna z tradičných súperiek Slovenky Petry Vlhovej v obrovskom slalome. "Po mojom jarnom zranení a následných dvoch mesiacoch tréningu na snehu som zistila, že sa mi nedarí vrátiť na absolútne najvyššiu úroveň. S ťažkým srdcom som sa teda rozhodla skončiť."

Rebensburgová vyhrala počas kariéry 19 pretekov Svetového pohára, z toho 14 v obrovskom slalome. Vo svojej top disciplíne trikrát získala malý krištáľový glóbus (2011, 2012, 2018). Na ZOH v nej vybojovala zlato vo Vancouveri 2010 a bronz v Soči 2014, na MS získala dvakrát striebro. V Are 2019 jej titul o 14 stotín sekundy "vyfúkla" Vlhová.