< sekcia Šport

Rehák Stefečeková s Vargom prehrali v Tokiu súboj o bronz v rozstrele

Na snímke slovenskí reprezentanti v streľbe v tímovom mixe - trap, vpravo Zuzana Rehák-Štefečeková a vľavo Erik Varga počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu 31. júla 2021. Foto: TASR - Martin Baumann

V dueli o tretie miesto nastúpili o 6.30 SELČ proti americkému tandemu Madelynn Ann Bernauová, Brian Borrows, ktorý dosiahol rovnaký nástrel.

Tokio 31. júla (TASR) - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom obsadili v mix trape na OH 2020 v Tokiu štvrté miesto. V súboji o bronz prehrali s americkým tandemom Madelynn Ann Bernauová, Brian Borrows až v dodatkovom rozstrele.

V dramatickom dueli o 3. miesto viedli Rehák Štefečeková s Vargom o tri rany, no Američanom sa podarilo vyrovnať a Bernauová mohla záverečným výstrelom rozhodnúť o zisku bronzu pre USA. Minula však terč a tak nasledoval rozstrel. V ňom spravila Rehák Štefečeková celkovo svoju siedmu chybu v dueli o bronz, čo slovenskú dvojicu pripravilo o cenný kov.

V kvalifikácii obsadili Slováci tretie miesto, keď trafili 146 terčov. Majstrom sveta z juhokórejského Čchangwonu z roku 2018 nevyšiel úvod, v prvej položke minuli tri terče a boli mimo elitnej desiatky. V druhej časti však zostrelili všetkých 50 asfaltových holubov a prepracovali sa na štvrtú priečku. V tretej sérii zaznamenali jeden chybný výstrel, čo znamenalo postup do boja o bronz. Rehák Štefečeková nevyužila šancu na zisk druhej tokijskej medaily, v individuálnom trape získala vo štvrtok zlato.

"Boli sme veľmi blízko, k medaile nám chýbal kúsok šťastia. Odviedli sme však skvelú prácu a aj štvrté miesto je krásny úspech. S našou robotou som spokojný," povedal v prvej reakcii pre RTVS Varga, ktorý sa ani na štvrtej olympiáde nedočkal medailového umiestnenia.

Strelci zabojujú o bronz


Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom budú v mix trape na OH 2020 v Tokiu bojovať o bronz. V kvalifikácii obsadili tretie miesto, keď trafili 146 terčov. V dueli o tretie miesto nastúpili o 6.30 SELČ proti americkému tandemu Madelynn Ann Bernauová, Brian Borrows, ktorý dosiahol rovnaký nástrel.

Majstrom sveta z juhokórejského Čchangwonu z roku 2018 nevyšiel úvod kvalifikácie, v prvej položke minuli tri terče a boli mimo elitnej desiatky. V druhej časti však zostrelili všetkých 50 asfaltových holubov a prepracovali sa na štvrtú priečku. V tretej sérii zaznamenali jeden chybný výstrel, čo znamenalo postup do boja o bronz. Rehák Štefečeková tak mala šancu na zisk druhej tokijskej medaily, v individuálnom trape získala vo štvrtok zlato. Do finále mix trapu postúpili Sanmarínčania Alessandra Perilliová s Gianom Marcom Bertim a Španieli Fatima Galvezová s Albertom Fernandezom.

Druhá slovenská dvojica Jana Špotáková, Marián Kovačócy obsadila v kvalifikácii 8. miesto výkonom 144. Štartovalo celkovo 16 miešaných tímov.