< sekcia Šport

Rely Španielska vyhral Neuville, Ogier si musí na 8. titul počkať

Thierry Neuville z Belgicka a jeho spolujazdec Martijn Wydaeghe súťažia so svojim vozidlom Hyundai i20 Coupe WRC počas rýchlostnej skúšky v meste Arvaja počas Rally Fínsko v stredomorskom Jyvaskyle v sobotu 2. októbra 2021, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Francúz Sébastien Ogier sa v celkovom hodnotení umiestnil na 4. mieste.

Salou 17. októbra (TASR) - Belgičan Thierry Neuville na automobile Hyundai i20 Coupe WRC zvíťazil na 56. ročníku Rely Španielska, predposlednom podujatí MS. Vo všetkých štyroch rýchlostných skúškach v záverečný deň pretekov síce vyhral Španiel Dani Sordo (Hyundai i20 Coupe WRC), ale Neuvilleho náskok stačil na celkové víťazstvo.

Francúz Sébastien Ogier (Toyota Yaris WRC) sa v celkovom hodnotení umiestnil na 4. mieste a nezískal tak dostatočný počet bodov na to, aby si v predstihu zabezpečil 8. titul majstra sveta. Ogier má pred záverečným podujatím sezóny v talianskej Monze (18.- 21. novembra) 17-bodový náskok pred Evansom.

Sordo sa v celkovom hodnotení španielskej rely umiestnil na 3. mieste za víťazným Neuvilleom a Elfynom Evansom (Toyota Yaris WRC).