Roman rozhodol v predĺžení o výhre Třinca, pridal aj asistenciu

Na archívnej snímke z 25. augusta 2021 Miloš Roman. Foto: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Iný slovenský brankár Denis Godla sa tešil z výhry, Litvínov aj vďaka jeho 29 zákrokom a asistencii Andreja Kudrnu pri rozdielovom góle uspel na ľade Liberca 3:2 a ukončil minisériu troch prehier.

Praha 30. decembra (TASR) - Hokejisti Třinca zvíťazili vo štvrtkovom zápase 37. kola českej extraligy nad Kladnom 3:2 po predĺžení a upevnili si post lídra tabuľky. V drese "oceliarov" zažiaril autor víťazného gólu a prihrávky Miloš Roman. Bodovo sa proti predposlednému tímu presadili aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti - Vladimír Dravecký strelil gól, pri ktorom si okrem Romana pripísal asistenciu aj obranca Martin Marinčin.

Ďalší zadák Peter Čerešňák prispel tromi asistenciami k triumfu Plzne nad Brnom 6:3, čím potvrdil povesť suverénne najlepšie bodujúceho obrancu súťaže. V 32 zápasoch nazbieral rovnaký počet bodov za 5 gólov a 27 asistencií.

Brankár Branislav Konrád čelil 22 strelám hráčov Mountfield HK. Prekonať ho dokázal len Francúz Jordan Perret v závere prvej tretiny a keďže to bol jediný gól duelu, Olomouc prehral doma 0:1.
Na archívnej snímke z 21. mája 2019 vľavo Nick Olesen (Dánsko), vpravo brankár Denis Godla (Slovensko) v zápase základnej A-skupiny Slovensko – Dánsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach.

česká extraliga - 37. kolo:

Třinec - Kladno 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 2. DRAVECKÝ (MARINČIN, ROMAN), 58. Adámek, 65. ROMAN – 1. Plekanec, 48. Kubík

Mladá Boleslav - Vítkovice 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Góly: 5. Bičevskis, 12. Pláněk, 19. Fořt, 32. Šťastný, 36. Kantner – 43. Marosz, 46. Kalus

Plzeň - Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Góly: 13. Schleiss (ČEREŠŇÁK), 14. Suchý (ČEREŠŇÁK), 31. M. Lang, 34. Blomstrand, 46. M. Lang, 59. M. Lang (ČEREŠŇÁK) – 30. Holík, 31. Vincour, 48. Mueller

Zlín - Karlove Vary 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Góly: 10. Němec, 39. Hejcman – 1. Flek, 10. Černoch, 20. Černoch, 60. MIKÚŠ

Liberec - Litvínov 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Góly: 27. Ordoš, 31. Birner – 16. Hrbas, 20. Hübl, 30. Jícha (KUDRNA)

Olomouc - Mountfield HK 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 20. Perret

Pardubice - České Budějovice 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Blümel (HECL) – 5. Percy, 7. Karabáček, 9. Štencel, 12. Valský, 47. Doležal, 57. Ondráček